Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Turniej Piłki Ręcznej - XV PUCHAR KRAKOWIAKA

Tuż po przerwie Wielkanocnej 2 kwietnia 2013 w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XV PUCHAR KRAKOWIAKA. Turniej piłki ręcznej dzieci był już VI Memoriałem doc. dr Władysława Stawiarskiego - jednego z największych znawców handbalu. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
4 kwiecień 2013


 • 3478 czytań
Wesołych Świąt


Bezpłatne badania

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej  w dniach 8.04. – 12.04.2013 r. Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się w dniu  3 kwietnia  2013 r., w godz. 9.00-11.00 tel: 787 610 696. Badania będą przeprowadzane w Pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w gabinecie lek. med. Bożeny Stępień.
28 marzec 2013


Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie. Nie tylko od święta"

Lubisz robić zdjęcia? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Nie tylko od święta” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej.
28 marzec 2013


 • 2011 czytań
Konkurs plastyczny na ilustracje do legendy nowohuckiej

Zapraszamy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastyczny na ilustracje do legendy nowohuckiej. Konkurs organizowany jest Biblioteka i Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida pod patronatem Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
19 marzec 2013


 • 2041 czytań
Tydzień z Internetem w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej
kultura

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie sukcesywnie buduje swoją pozycję na miarę instytucji kultury XXI wieku, dlatego w swoich działaniach wykorzystuje nowe technologie i innowacyjność. Wszystkie filie biblioteczne posiadają dostęp do Internetu i udostępniają go nieodpłatnie na 35 stanowiskach komputerowych.
18 marzec 2013


 • 2146 czytań
Spotkanie dotyczące nowego boiska przy SP144

Na początku lutego odbyło się spotkanie tematyczne poświęcone modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej Nr 144 os. Bohaterów Września. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej, Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice i Szkoły Podstawowej Nr 144 w Krakowie.
15 luty 2013


 • 2267 czytań
Trwają prace nad zmianą Studium uwarunkowań

Trwają prace nad zmianą Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa. W biurze Rady Dzielnicy mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem (wersją roboczą) tego dokumentu – część II Kierunki zagospodarowania przestrzennego Tom 3 – materiały dla Dzielnicy.
9 luty 2013


 • 2542 czytań
Konkurs dla małopolskich szkół podstawowych i instytucji kultury – „Drzewo Recenzji”

Celem Konkursu jest promocja polskiej literatury i propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, a szczególnie umiejętności czytania ze zrozumieniem i dokonywania samodzielnej oceny tekstu, oraz poprawnego pisania recenzji. Uczniowie z III, IV i V klasy szkoły podstawowej z województwa małopolskiego otrzymają książki Wydawnictwa Skrzat z prośbą o napisanie krótkiej recenzji.
9 luty 2013


 • 1965 czytań
Konsultacje społeczne w sprawie Rad Dzielnic

Od dnia 24 stycznia 2013 r. przez okres 30 dni wyłożona jest w siedzibie każdej dzielnicy do konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków propozycja zmian ordynacji wyborczych w wyborach do Rad Dzielnic I-XVIII Miasta Krakowa. Więcej szczegółów w rozwinięciu wiadomości.
1 luty 2013


 • 2194 czytań
Spotkanie w sprawie Ronda Piastowskiego

Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice zorganizował spotkanie w terenie w sprawie rozwiązania komunikacyjnego dla Ronda Piastowskiego z udziałem przedstawicieli Policji, ZIKiT-u Działu Inżynierii Ruchu oraz Rady Dzielnicy.
30 styczeń 2013


 • 2092 czytań
Koncert "I NAM KOLĘDOWAĆ BY TRZEBA"

W kościele p.w. św. Maksymiliana M. Kolbego os. Tysiąclecia odbył się koncert kolęd i pastorałek I NAM KOLĘDOWAĆ BY TRZEBA …. ,w wykonaniu Lidii Jazgar i zespołu Galicja. Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida przy współpracy z Radą Dzielnicy XV Mistrzejowice. Ilość mieszkańców zgromadzona w tym dniu w kościele świadczy o dużym zainteresowaniu i potrzebie organizowania tego typu przedsięwzięć.
29 styczeń 2013


 • 1964 czytań
Spotkanie z najmłodszymi

W styczniu Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice po raz kolejny zorganizowała imprezę noworoczną dla dzieci. To świąteczne spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszej dzielnicy odbyło się w kościele p.w. św. Maksymiliana M. Kolbego os. Tysiąclecia.
29 styczeń 2013


 • 1863 czytań
Luty w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przedstawiamy program Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na nadchodzący miesiąc. W lutym 2013 roku zostały przygotowane dla Państwa wiele ciekawych propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
28 styczeń 2013


 • 2559 czytań
Ferie zimowe w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przed nami okres ferii zimowych – czas wyczekiwanych przez najmłodszych, beztroskich zimowych zabaw. Wszystkie dzieci pozostające w mieście, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do udziału w różnorodnych zajęciach. Dzięki specjalnie przygotowanej ofercie najmłodsi będą mogli spędzić ferie w sposób aktywny, twórczy i bezpieczny.
8 styczeń 2013


 • 2161 czytań