Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Mistrzejowickie Jasełka

Już po raz szesnasty w dolnym kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach odbyło się noworoczne spotkanie radnych dzielnicy z dziećmi. Podobnie, jak w latach ubiegłych przede wszystkim zaproszono uczniów z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. O ich zgłaszanie Zarząd Dzielnicy zwrócił się do dyrektorów i pedagogów mistrzejowickich szkół podstawowych. Łącznie z pięciu szkół wytypowano ponad 140 dzieci. Spotkanie odbyło się 30 stycznia br. o godz. 16.00.
21 luty 2014


 • 2166 czytań
Konkurs "Papierowe Cuda"

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Papierowe Cuda". Organizatorem konkursu jest "Akademia Dziecięcej Twórczorści" przy Samorządowym Przedszkolu nr 152 na os. Piastów. Honorowym Patronatem konkurs objął między innymi Przewodniczący Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice Piotr Serafin. Regulamin konkursu w rozwinięciu newsa.
19 luty 2014


 • 2044 czytań
Nowa Huta Przyszłości

Zapraszamy na organizowany cykl spotkań pod nazwą NOWA HUTA - PRZYSZŁOŚĆ KRAKOWA. Cykl zainauguruje spotkanie z panią Elżbietą Koterbą, z-cą prezydenta Miasta Krakowa. Pani Prezydent zaprezentuje projekt Nowa Huta Przyszłości, a także założenia utworzenia Parku Kulturowego Nowa Huta. Będzie to także pierwsze publiczna prezentacja najnowszych ustaleń dotyczących projektu NH Przyszłości. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 25 lutego, w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al Jana Pawła II 232.
18 luty 2014


Wydarzenia Klubu Mirage

Zapraszamy na najbliższe wydarzenie, które odbędą się w Klubie Mirage w dniach 19 i 20 luty. Będzie to spotkania dla przedszkolaków z funkcjonariuszami Strażay Miejskiej w ramach cyklu "Bezpieczny przedszkolak" oraz spotkanie w ramach "Zaczarowanej Biblioteki". Na kolejny dzień zapraszamy Panie na konsultacje kosmetyczne w okazji akcji "Adademia Zdrowia i Urody". Szczegóły w rozwięniu newsa.
12 luty 2014


 • 1818 czytań
Kolęda w Nowej Hucie

W tym roku wyjątkową, świąteczną atmosferę w Nowej Hucie będzie można poczuć nieco wcześniej. W dniach 18-22 grudnia w Alei Róż odbędzie się wspólne kolędowanie pod nazwą „Kolęda w Nowej Hucie”, któremu będzie towarzyszyć tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy.
17 grudzień 2013


 • 2070 czytań
Koncert Mistrzejowicki

W dniu 8.12.2013 odbył się kolejny Koncert Mistrzejowicki. Tym razem wykonawcami byli Akademicki Chór ORGANUM, Zespół Instrumentalny RICERCAR. Całością dyrygował Bogusław Grzybek. Był to koncert adwentowy poswięcony zblizajacemu się Bożemu Narodzeniu. Pan Bogusław Grzybek osobiście prowadził koncert w sposób bardzo barwny i odświętny, swoimi opowieściami wprowadzał zebranych widzów w okres oczekiwania.
17 grudzień 2013


 • 2052 czytań
Nowy numer "Mojej piętnastki"

Zapraszamy do lektury nowego numeru gazetki naszej dzielnicy pt. "Moja Piętnastka". W tym numerze między innymi o remonty w Mistrzejowicach, reportaże na temat obchodów Dnia Niepodległości oraz propozycje na ferie zimowe. Gazetka jest do pobrania po prawej stronie naszej witryny. Wkrótce pojawi się także w wersji papierowej na obszarze Mistrzejowic.
8 grudzień 2013


Święto Niepodległości w interpretacji artystycznej dzieci z Przedszkoli z XV

Gdy zapytałyśmy nasze przedszkolaki „Co to jest Ojczyzna?” – usłyszałyśmy … to Polska, …rodzina, …i las, …i nasze miasto, …i ja i moi koledzy… Przedszkolak ekscytuje się otaczającym światem w każdym wymiarze. Wszystko jest dla niego ciekawe, interesujące, warte poznania. Każdy dzień to okazja do przeżywania czegoś nowego, do gromadzenia doświadczeń, wiedzy i nabywania umiejętności.
20 listopad 2013


 • 2565 czytań
Koncert "Młodzi z Piętnastki dla Niepodległej”

Niedługo po Dniu Niepodległości, 14 listopada 2013 r., odbył się koncert pt. „Młodzi z Piętnastki dla Niepodległej”, w czasie którego dzieci i młodzież ze szkół naszej dzielnicy, wyrazili swoją hołd dla wszystkich tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Nie zabrakło doniosłych patriotycznych pieśni oraz wierszy o Polsce, Polakach, o naszej Ojczyźnie.
20 listopad 2013


 • 2752 czytań
Żabki w Dzielnicy XV

Z inicjatywy pani Małgorzaty Mokrzyckiej z Klubu „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida 17 października 2013 r. dzieci z grupy „Żabki” z Samorządowego Przedszkola nr 148 w Krakowie (os. Tysiąclecia) udały się na spotkanie z Piotrem Serafinem – przewodniczącym Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice.
18 listopad 2013


 • 2164 czytań
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie Dział Pomocy Bezdomnym


Prace porządkowe na os. Piastów

W związku z zainteresowaniem mieszkańców pracami porządkowymi na osiedlu Piastów w rejonie działek i piekarni Awiteks informujemy, że Rada Dzielnicy uporządkowała ww. teren w celu poprawy estetyki bezpieczeństwa tego obszaru dzielnicy. Przeprowadzone prace nie mają nic wspólnego z realizacją jakiejkolwiek inwestycji budowlanej lub komunikacyjnej.
12 listopad 2013


 • 2091 czytań
Spotkanie z Lucyną Olejniczak

W listopadzie 1983 roku, filia nr 8  Nowohuckiej Biblioteki Publicznej rozpoczęła swoją działalność w środowisku nowohuckim. Z tej okazji 6 listopada 2013 r., odbyło się spotkanie  z czytelnikami, podczas którego gościem honorowym była nowohucka pisarka Pani Lucyna Olejniczak.
12 listopad 2013


 • 1979 czytań
Zapraszamy na wspólne świewanie pieśni partiotycznych


Budowy i remonty na terenie Mistrzejowic

Informujemy mieszkanców, że przy ulicy Srebrnych Orłów (os. Bohaterów Września) rozpoczęto budowę zespołu mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze, z garażami podziemnymi, stacją trafo, wewnętrznym układem drogowym z parkingiem. Z danych umieszczonych na tablicy informacyjnej wynika, że inwestorem oraz wykonawcą jest Firma WEST-BUD I  Sp. z o.o. SP.K. Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice nie była poinformowana o  rozpoczętej inwestycji i jej nie opiniowała.
7 listopad 2013


 • 4655 czytań