Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


OŚRODEK KULTURY IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA

Zapraszamy do Klubu Kuźnia OKN (os. Złotego Wieku 14) dzieci w wieku 7-11 lat, które spędzają wakacje w mieście i równocześnie chcą spędzić ten czas w ciekawy, aktywny i pełen wrażeń sposób.Przedstawiamy ofertę programową Ośrodka im. Cypriana Kamila Norwida na okres wakacyjny. Sczegóły w rozwinięciu newsa.
3 lipca 2013


 • 2035 czytań
Lato w bibliotece

Akcja lato 2013 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej  pn. „Wakacyjny pociąg do biblioteki” Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie opracowała dla swoich czytelników atrakcyjny program  spędzania  czasu wolnego podczas  wakacji letnich pn. „Wakacyjny pociąg do biblioteki”. Wszystkie placówki biblioteczne włączyły się aktywnie w organizację zajęć dla dzieci i młodzieży.
3 lipca 2013


 • 1908 czytań
Akcja Lato - zapraszamy


Konwent gier planszowych "Nowa Gralicja"

W dniach 8-9.06 odbył się w krakowskim Zespole Szkół Salezjańskich konwent gier planszowych „Nowa Gralicja”. Na dwa dni szkolne klasy zamieniły się w sale turniejowe, a korytarze w miejsca rozgrywek ze znajomymi lub rodziną. Nie były to jedyne zmiany- mniejsza sala gimnastyczna otrzymała miano przedszkola, w którym można było pozostawić dzieci, większą zapełniły gry wielkoformatowe.
22 czerwca 2013


 • 2124 czytań
Dzielnicowy VOLLEYBALL

Na kompleksie sportowym przy SP nr 89 na osiedlu Piastów w Krakowie odbył się   Turniej Siatkarski. W składach zespołów grały co najmniej dwie dziewczyny. Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba 18 zespołów, złożonych głównie z zawodników amatorskich, ale także mogliśmy oglądać grę kilku siatkarzy i siatkarek ligowych a także reprezentantów AZS-ów krakowskich uczelni.
21 czerwca 2013


 • 2320 czytań
"Żywe Lekcja Historii" już wkrótce

Tegoroczna odsłona Żywych Lekcji Historii, które w zeszłym roku cieszyły się sporym zainteresowaniem, tym razem w Forcie Batowice. Co więcej, poza „żywą lekcją” czekają inne atrakcje, do tej pory niespotykane w naszej dzielnicy, w szczególności rekonstrukcja bitwy z pirotechniką i sprzętem wojennym oraz wieczornica z wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, w klimacie owianego tajemnicą fortu.
17 czerwca 2013


 • 1704 czytań
Wakacje ze Szczypiorniakami

Kolejna oferta dla najmłodszych na zbliżający się czas wakacji. Od początku 1 lipca do 19 lipca Stowarzyszenie Szczypiorniaki organizuje półkolonie na terenie Szkoły Podstawowej nr 126 na os. Tysiąclecia. Ze wszelkiemi szczegółami oraz informacjami odnośnie zapisów można zapoznać się w rozwinięciu newsa.
17 czerwca 2013


 • 1951 czytań
Sportowy Piknik Rodzinny w Przedszkolu nr 177

Dnia 13.06.2013 na terenie ogrodu Samorządowego Przedszkola nr 177 na os. Kombatantów 13 odbył się Sportowy Piknik Rodzinny. Organizatorzy: Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna oraz personel przedszkola zapewnili wszystkim uczestnikom moc atrakcji i świetną zabawę.
16 czerwca 2013


 • 2699 czytań
Lato w szkole i w MDKach

Zapraszamy do lektury listy Prezydent Miasta Krakowa Pani Anny Okońskiej Walkowicz w sprawie tegorocznych wakacji. List ten skierowany jest do rodziców, dzieci i młodzieży krakowskich szkół.
13 czerwca 2013


 • 1876 czytań
Relacja z "Bitwy o Mistrzejowice"

Zapraszamy do zapoznania się z relacją tekstową z zawodów skateboardych "Bitwa o Mistrzejowice", których współorganizatorem była oczywiście Rada Dzielnicy XV. Relacje tekstową można przeczytać pod tym linkiiem -> kliknij tutaj, natomiast video można obejrzeć pod tym -> kliknij tutaj.
12 czerwca 2013


Rycerski Dzień Dziecka

W dniu 4 czerwca w budynku Gimnazjum nr 37 odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Rade Dzielnicy XV Mistrzejowice. Beneficjentami zabawy były przedszkolaki z naszej dzielnicy Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z tego iście rycerskiego wydarzenia --> kliknij tutaj
6 czerwiec 2013


Piraci w Mistrzejowicach

Impreza plenerowa "Majówka Mistrzejowicka" już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń dzielnicy XV. Tym razem miała ona miejsce w niedziele, 26 maja w Parku Tysiąclecia. Co ważne, było to jedno z pierwszych od wielu lat przedsięwzięć, które odbyło się właśnie w tym miejscu.
4 czerwiec 2013


 • 2092 czytań
Tony Hawk w Mistrzejowicach

Kim jest Tony Hawk? Dla niezaznajomionych informujemy, że najsłynniejszym skaterem świata. Gdzie był ostatnio? Na wyścigu Gumball 3000 w Polsce. Jednak dla nas ważniejsze jest to, że przy okazji przetestował nasz skatepark w Mistrzejowicach. O wizycie legendy deskorolki można przeczytać tutaj ---> kliknij.
31 maj 2013


"Bitwa o Mistrzejowice" już w sobotę

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na "Bitwę o Mistrzejowice" na Skate Parku na Plantach Mistrzejowickich. Zawody skateboardowe odbędą się już 2 czerwca, a ich rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 12:00. Z pewnością podobnie jak w zeszłym roku będzie można podziwiać znakomite występy zawodników i akrobacje na najwyższym poziomie.
29 maja 2013


 • 2109 czytań
Czerwiec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przedstawiamy program Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na nadchodzący miesiąc. W czerwcu 2013 roku zostały przygotowane dla Państwa wiele ciekawych propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
29 maja 2013


 • 1961 czytań