Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo.”
konkursy

Pasjonujesz się fotografią i sportem? Kibicujesz sukcesom najbliższych? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Główną ideą konkursu jest integracja pokoleń, wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży z krakowskich rodzin.
17 marca 2014


 • 1964 czytań
X Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego
kultura

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w jubileuszowym X Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
16 marca 2014


 • 2056 czytań
Budżet Obywatelski
budżet obywatelski


Na lutowej sesji radni podjęli decyzję o przystąpieniu Dzielnicy XV Mistrzejowice do udziału w realizacji budżetu obywatelskiego na 2014 rok. Wśród radnych wiele wątpliwości budzi pospieszny termin zatwierdzenia regulaminu oraz zasad funkcjonowania budżetu. Powołanie zespołów, ich przeszkolenie to tylko początek skomplikowanej procedury. Najważniejsze to poinformowanie, a przede wszystkim zachęcenie mieszkanców do przyłączenia się do nowej inicjatywy.


 • 2300 czytań
Remonty chodników w dzielnicy

W najbliższym czasie Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu dokona uszczegółowienia zakresu prac remontowych przyjętych do realizacji w ramach zadań powierzonych na 2014 rok.
8 marca 2014


 • 2123 czytań
Wycinka drzew przy ul. Kleeberga

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa na wniosek Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wydał decyzję na wycięcie starych topól rosnących wzdłuż ulicy Kleeberga w Krakowie.
7 marca 2014


 • 1998 czytań
Razem możemy więcej!

Wiosna to czas, w którym po zimowych przygnębiających wieczorach przychodzą nowe świeże i pełne energii dni. Przyroda budzi się do życia a my razem z nią. Z pewnością jest to atmosfera, która nie skłania do myślenia o ludziach potrzebujących, niestety w Krakowie żyje ponad 2 tysiące osób bezdomnych, dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie.
28 luty 2014


 • 1913 czytań
Marzec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przedstawiamy program Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na nadchodzący miesiąc. W marcu 2014 roku zostały przygotowane dla Państwa wiele ciekawych propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
27 luty 2014


 • 2100 czytań
Mistrzejowickie Jasełka

Już po raz szesnasty w dolnym kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach odbyło się noworoczne spotkanie radnych dzielnicy z dziećmi. Podobnie, jak w latach ubiegłych przede wszystkim zaproszono uczniów z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. O ich zgłaszanie Zarząd Dzielnicy zwrócił się do dyrektorów i pedagogów mistrzejowickich szkół podstawowych. Łącznie z pięciu szkół wytypowano ponad 140 dzieci. Spotkanie odbyło się 30 stycznia br. o godz. 16.00.
21 luty 2014


 • 2261 czytań
Konkurs "Papierowe Cuda"

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Papierowe Cuda". Organizatorem konkursu jest "Akademia Dziecięcej Twórczorści" przy Samorządowym Przedszkolu nr 152 na os. Piastów. Honorowym Patronatem konkurs objął między innymi Przewodniczący Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice Piotr Serafin. Regulamin konkursu w rozwinięciu newsa.
19 luty 2014


 • 2136 czytań
Nowa Huta Przyszłości

Zapraszamy na organizowany cykl spotkań pod nazwą NOWA HUTA - PRZYSZŁOŚĆ KRAKOWA. Cykl zainauguruje spotkanie z panią Elżbietą Koterbą, z-cą prezydenta Miasta Krakowa. Pani Prezydent zaprezentuje projekt Nowa Huta Przyszłości, a także założenia utworzenia Parku Kulturowego Nowa Huta. Będzie to także pierwsze publiczna prezentacja najnowszych ustaleń dotyczących projektu NH Przyszłości. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 25 lutego, w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al Jana Pawła II 232.
18 luty 2014


Wydarzenia Klubu Mirage

Zapraszamy na najbliższe wydarzenie, które odbędą się w Klubie Mirage w dniach 19 i 20 luty. Będzie to spotkania dla przedszkolaków z funkcjonariuszami Strażay Miejskiej w ramach cyklu "Bezpieczny przedszkolak" oraz spotkanie w ramach "Zaczarowanej Biblioteki". Na kolejny dzień zapraszamy Panie na konsultacje kosmetyczne w okazji akcji "Adademia Zdrowia i Urody". Szczegóły w rozwięniu newsa.
12 luty 2014


 • 1892 czytań
Kolęda w Nowej Hucie

W tym roku wyjątkową, świąteczną atmosferę w Nowej Hucie będzie można poczuć nieco wcześniej. W dniach 18-22 grudnia w Alei Róż odbędzie się wspólne kolędowanie pod nazwą „Kolęda w Nowej Hucie”, któremu będzie towarzyszyć tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy.
17 grudzień 2013


 • 2151 czytań
Koncert Mistrzejowicki

W dniu 8.12.2013 odbył się kolejny Koncert Mistrzejowicki. Tym razem wykonawcami byli Akademicki Chór ORGANUM, Zespół Instrumentalny RICERCAR. Całością dyrygował Bogusław Grzybek. Był to koncert adwentowy poswięcony zblizajacemu się Bożemu Narodzeniu. Pan Bogusław Grzybek osobiście prowadził koncert w sposób bardzo barwny i odświętny, swoimi opowieściami wprowadzał zebranych widzów w okres oczekiwania.
17 grudzień 2013


 • 2138 czytań
Nowy numer "Mojej piętnastki"

Zapraszamy do lektury nowego numeru gazetki naszej dzielnicy pt. "Moja Piętnastka". W tym numerze między innymi o remonty w Mistrzejowicach, reportaże na temat obchodów Dnia Niepodległości oraz propozycje na ferie zimowe. Gazetka jest do pobrania po prawej stronie naszej witryny. Wkrótce pojawi się także w wersji papierowej na obszarze Mistrzejowic.
8 grudzień 2013


Święto Niepodległości w interpretacji artystycznej dzieci z Przedszkoli z XV

Gdy zapytałyśmy nasze przedszkolaki „Co to jest Ojczyzna?” – usłyszałyśmy … to Polska, …rodzina, …i las, …i nasze miasto, …i ja i moi koledzy… Przedszkolak ekscytuje się otaczającym światem w każdym wymiarze. Wszystko jest dla niego ciekawe, interesujące, warte poznania. Każdy dzień to okazja do przeżywania czegoś nowego, do gromadzenia doświadczeń, wiedzy i nabywania umiejętności.
20 listopad 2013


 • 2659 czytań