Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Planowane remonty w dzielnicy

W najbliższym czasie Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu dokona uszczegółowienia zakresu prac remontowych przyjętych do realizacji w ramach zadań dzielnicy na 2014 rok. Na chwilę obecną zaplanowano generalne remonty chodników wzdłuż następujących ulic (część dalsza w rozwinięciu newsa).
27 marca 2014


 • 1875 czytań
Remont nawierzchni ul. Gustawa Morcinka

W ostanim czasie ukończono generalny remont nawierzchni ulicy Gustawa Morcinka. Na ponad 500-metrowym odcinku jezdni  uzłożono nową nawierzchnię asfaltową. Jazda po dotychczasowej to był slalom pomiędzy dziurami. Jednakże największy problem dla bezpieczeństwa, szczególnie pieszych stanowił brak pobocza.
27 marca 2014


 • 2123 czytań
Wycinka drzew przy ul. Kleeberga - etap II

W miesiącu marcu br. miał miejsce II etap wycinki drzew wzdłuż ulicy Gen. Kleeberga. W związku z kilkoma zapytaniami informujemy, że decyzję o wycięciu wydał Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Faktyczne powody to zły stan zdrowotny topól. Stanowiły one poważne zagrożenie dla osób korzystających z chodnika wzdłuż ulicy, a także dla pojazdów.
27 marca 2014


 • 1925 czytań
Bezpłatne badania specjalistyczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej w dniach 22 – 30.04.2014 r. Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się w dniu  14 kwietnia  2014 r., w godz. 9.00-10.30 tel.: 787 610 696. Badania będą przeprowadzane W Pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w Gabinecie lek. med. Bożeny Stępień. Ilość miejsc ograniczona.
27 marca 2014


 • 1800 czytań
"Tydzień z internetem" w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zgłosiła udział (i dokonała rejestracji) w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2012”, której hasłem przewodnim jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.  Przedsięwzięciu patronuje koalicja „Dojrz@łość w sieci” działająca na rzecz zachęcania osób starszych do aktywnego korzystania z Internetu.
21 marca 2014


 • 1762 czytań
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 – weź udział w konsultacjach!

Kraków kontynuuje działania związane ze staraniami o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 r. Dziś (14 marca, piątek) w serwisie Dialogu Społecznego UMK (www.dialoguj.pl) uruchomiona została zakładka dotycząca konsultacji społecznych w sprawie koncepcji organizacji ZIO 2022 w Krakowie.
18 marca 2014


 • 1816 czytań
Przedszkolaki w Radzie Dzielnicy Mistrzejowice

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 125 wzięły udział w imprezie pt. „Moda na czytanie. Cała Polska czyta dzieciom Nasi samorządowcy również”,  zorganizowanej  przez Bibliotekę Klubu "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Spotkanie odbyło się  10 marca 2014r. w siedzibie Rady Dzielnicy XV, a jego  głównym celem było promowanie biblioteki, zachęcenie do czytania książek oraz poszerzenie wiedzy o najbliższym środowisku i władzach samorządowych.
18 marca 2014


 • 2046 czytań
Kurs samoobrony i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń dla kobiet

Zapraszamy do udzału w kursie samoobrony i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń dla kobiet, który odbywa się w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, a inicjatorem Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
18 marca 2014


 • 1978 czytań
Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo.”
konkursy

Pasjonujesz się fotografią i sportem? Kibicujesz sukcesom najbliższych? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Główną ideą konkursu jest integracja pokoleń, wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży z krakowskich rodzin.
17 marca 2014


 • 1885 czytań
X Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego
kultura

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w jubileuszowym X Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
16 marca 2014


 • 1976 czytań
Budżet Obywatelski
budżet obywatelski


Na lutowej sesji radni podjęli decyzję o przystąpieniu Dzielnicy XV Mistrzejowice do udziału w realizacji budżetu obywatelskiego na 2014 rok. Wśród radnych wiele wątpliwości budzi pospieszny termin zatwierdzenia regulaminu oraz zasad funkcjonowania budżetu. Powołanie zespołów, ich przeszkolenie to tylko początek skomplikowanej procedury. Najważniejsze to poinformowanie, a przede wszystkim zachęcenie mieszkanców do przyłączenia się do nowej inicjatywy.


 • 2228 czytań
Remonty chodników w dzielnicy

W najbliższym czasie Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu dokona uszczegółowienia zakresu prac remontowych przyjętych do realizacji w ramach zadań powierzonych na 2014 rok.
8 marca 2014


 • 2028 czytań
Wycinka drzew przy ul. Kleeberga

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa na wniosek Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wydał decyzję na wycięcie starych topól rosnących wzdłuż ulicy Kleeberga w Krakowie.
7 marca 2014


 • 1902 czytań
Razem możemy więcej!

Wiosna to czas, w którym po zimowych przygnębiających wieczorach przychodzą nowe świeże i pełne energii dni. Przyroda budzi się do życia a my razem z nią. Z pewnością jest to atmosfera, która nie skłania do myślenia o ludziach potrzebujących, niestety w Krakowie żyje ponad 2 tysiące osób bezdomnych, dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie.
28 luty 2014


 • 1835 czytań
Marzec w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przedstawiamy program Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na nadchodzący miesiąc. W marcu 2014 roku zostały przygotowane dla Państwa wiele ciekawych propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
27 luty 2014


 • 2007 czytań