Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Nowy numer "Mojej piętnastki"

Nowy numer naszego kwartalnika pod nazwą "Moja Piętnastka" jest już dostępny do pobrania w wersji elektronicznej. W tym wydaniu można przeczytać między innymi o budżecie obywatelskim, sprawozdaniu Zarządu za rok 2013, a także o planowanych remontach przeprowadzanych w Mistrzejowicach. Ponadto w najnowszym wydaniu gazetki czytelnik z pewnością znajdzie interesujące tematy z naszego najbliższego otoczenia. Zapraszamy do pobierania i lektury.
15 kwietnia 2014


Drugie życie śmieci

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza na finał ekologicznego konkursu plastycznego dla przedszkolaków. Jury oceniać będzie wartość artystyczną, wkład pracy, pomysłowość oraz zgodność z tematem przewodnim konkursu. Uczestnicy będą mogli obejrzeć swoje prace wyeksponowane we wnętrzach Klubu Mirage. Wystawa będzie czynna do 10 maja. Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin można znaleźć na www.krakownh.pl. Zgłoszenia przyjmowane są w Klubie do 17 kwietnia. Wstęp wolny.
15 kwietnia 2014


 • 1706 czytań
Sprawozdanie Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice z działalności w roku 2013

W dniu 27 marca br. odbyła się sesja Rady Dzielnicy, na której radni przyjęli sprawozdanie zarządu z działalności merytorycznej i finansowej w 2013 roku. Po rekomendacji komisji rewizyjnej sprawozdanie przyjęto jednogłośnie. Poniżej przedstawiamy mieszkańcom część sprawozdania będącą posumowaniem działalności rady oraz informację dotyczącą stopnia realizacji zadań priorytetowych i powierzonych dzielnicy. Sprawozdanie w całości dostępne jest na stronie internetowej UMK pod adresem: http://bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/116932/karta
10 kwietnia 2014


 • 2757 czytań
Wypełnij PIT w Dzielnicy

Małopolska Administracja Podatkowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podatników. W siedziebie Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice w dniach 8-9 (wtorek, środa) w godz. od 12:00 do 16:00 pracownicy Urzędu Skarbowego Kraków-Nowa Hota pomogą wypełnić zeznanie roczne za 2013 r i wysłać przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Wystraczy zabrać rozliczenie PIT-11 i inne dokumenty potwierdzające uzyskane dochody w 2013 roku, a w przypadku uprawnień do ulg dokumenty potwierdzające wydatki. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeznanie za 2012 rok.
4 kwietnia 2014


Świat przyrody z Klubem Mirage

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza przedszkolaki do wspólnej zabawy w ramach cyklu Z ekologią mi do twarzy. 7 kwietnia o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie pn. "ŚWIAT PRZYRODY". Kwietniowe zajęcia poświęcone będą życiu ptaków. Współorganizatorem zabawy jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ. Wstęp wolny.
2 kwietnia 2014


Konkurs plastyczny na ilustrację do Legendy Nowohuckiej

Zapraszamy do udziału uczniów klas I-III szkół podstawowych w konkurs plastyczny na ilustrację do Legendy Nowohuckiej pod patronatem Rady Dzielnicy Mistrzejowice. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
2 kwietnia 2014


 • 1907 czytań
Twoja opinia ma znaczenie!

Konsultacje społeczne

W związku z prowadzonymi pracami projektowymi dla zadania:

Rozbudowa układu komunikacyjnego w rejonie ulic Bora Komorowskiego –

 Dobrego Pasterza – Bohomolca

informujemy o możliwości uczestniczenia w konsultacjach społecznych dotyczących tej inwestycji. Szczegółowe rozwiązania techniczne są dostępne na stronach: www.pxme.pl (projektant) oraz www.dzielnica15.krakow.pl (Rada Dzielnicy XV)

Wnioski, opinie i uwagi można składać w siedzibie Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, przy ul. Miśnieńskiej 58, lub wysyłać na adres e-mail: konsultacje@pxme.pl w okresie od 26.03.2014 r. do 12.04.2014 r.


 • 3905 czytań
Planowane remonty w dzielnicy

W najbliższym czasie Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu dokona uszczegółowienia zakresu prac remontowych przyjętych do realizacji w ramach zadań dzielnicy na 2014 rok. Na chwilę obecną zaplanowano generalne remonty chodników wzdłuż następujących ulic (część dalsza w rozwinięciu newsa).
27 marca 2014


 • 1957 czytań
Remont nawierzchni ul. Gustawa Morcinka

W ostanim czasie ukończono generalny remont nawierzchni ulicy Gustawa Morcinka. Na ponad 500-metrowym odcinku jezdni  uzłożono nową nawierzchnię asfaltową. Jazda po dotychczasowej to był slalom pomiędzy dziurami. Jednakże największy problem dla bezpieczeństwa, szczególnie pieszych stanowił brak pobocza.
27 marca 2014


 • 2227 czytań
Wycinka drzew przy ul. Kleeberga - etap II

W miesiącu marcu br. miał miejsce II etap wycinki drzew wzdłuż ulicy Gen. Kleeberga. W związku z kilkoma zapytaniami informujemy, że decyzję o wycięciu wydał Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Faktyczne powody to zły stan zdrowotny topól. Stanowiły one poważne zagrożenie dla osób korzystających z chodnika wzdłuż ulicy, a także dla pojazdów.
27 marca 2014


 • 2012 czytań
Bezpłatne badania specjalistyczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza Darczyńców Fundacji na bezpłatne specjalistycznie badanie USG jamy brzusznej w dniach 22 – 30.04.2014 r. Rejestracja telefoniczna na badanie odbędzie się w dniu  14 kwietnia  2014 r., w godz. 9.00-10.30 tel.: 787 610 696. Badania będą przeprowadzane W Pracowni USG, os. Handlowe bl. 8 w Gabinecie lek. med. Bożeny Stępień. Ilość miejsc ograniczona.
27 marca 2014


 • 1879 czytań
"Tydzień z internetem" w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zgłosiła udział (i dokonała rejestracji) w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2012”, której hasłem przewodnim jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.  Przedsięwzięciu patronuje koalicja „Dojrz@łość w sieci” działająca na rzecz zachęcania osób starszych do aktywnego korzystania z Internetu.
21 marca 2014


 • 1851 czytań
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 – weź udział w konsultacjach!

Kraków kontynuuje działania związane ze staraniami o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 r. Dziś (14 marca, piątek) w serwisie Dialogu Społecznego UMK (www.dialoguj.pl) uruchomiona została zakładka dotycząca konsultacji społecznych w sprawie koncepcji organizacji ZIO 2022 w Krakowie.
18 marca 2014


 • 1902 czytań
Przedszkolaki w Radzie Dzielnicy Mistrzejowice

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 125 wzięły udział w imprezie pt. „Moda na czytanie. Cała Polska czyta dzieciom Nasi samorządowcy również”,  zorganizowanej  przez Bibliotekę Klubu "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Spotkanie odbyło się  10 marca 2014r. w siedzibie Rady Dzielnicy XV, a jego  głównym celem było promowanie biblioteki, zachęcenie do czytania książek oraz poszerzenie wiedzy o najbliższym środowisku i władzach samorządowych.
18 marca 2014


 • 2135 czytań
Kurs samoobrony i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń dla kobiet

Zapraszamy do udzału w kursie samoobrony i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń dla kobiet, który odbywa się w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, a inicjatorem Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
18 marca 2014


 • 2060 czytań