Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Rodzinne pływanie 2014

Gmina Miejska Kraków i Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA” zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „ Kraków stawia na rodzinę ”. Honorowy patronat nad kampanią tradycyjnie objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
2 lipca 2014


 • 1749 czytań
Nowe remonty w naszej dzielnicy

W maju i czerwcu na terenie Mistrzejowic realizowanych jest wiele remontów w ramach zadań powierzonych i priorytetowych dzielnicy. Wszystkie odbywają się pod bacznym okiem dysponenta środków Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Dobra współpraca z radą pozwala na bieżącą analizę kosztów a także koordynację prac. W ostatnim czasie wspólne komisje z udziałem radnych, przedstawicieli ZIKiT-u oraz wykonawców przeprowadziły odbiory kolejnych zrealizowanych zadań. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.
29 czerwca 2014


 • 1937 czytań
Akcja lato 2014 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Nowohucka Biblioteka Publiczna opracowała  niezwykle atrakcyjny program dla swoich  czytelników, którzy będą  spędzać wakacje w mieście.  W Bibliotece będzie można rozwijać zainteresowania artystyczne i literackie, poznawać historię Polski, bawić się w detektywów, śpiewać, grać w stare i nowe gry planszowe oraz gry towarzyskie, wysłuchać niezwykłych opowieści i spotkać się  z rówieśnikami.
28 czerwca 2014


 • 1579 czytań
Program wakacyjny Klubu Kuźnia

Zapraszamy do zapoznania się z programem wakacyjnym Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
28 czerwca 2014


 • 1692 czytań
Szczepienia w Dzielnicy XV
zdrowie


45-letnie TKKF "Apollo"

Działające na terenie Dzielnicy XV Mistrzejowice Ognisko TKKF APOLLO jest drugim, najdłużej działającym ogniskiem na terenie Nowej Huty. Powstało przy Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik; dziś funkcjonuje przy Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice-Północ. Jego założycielami byli niezwykli ludzie, m.in. ceniony działacz sportowy, lekarz medycyny – Henryk Apollo oraz Jerzy Rozmus, Bogusław Biskup, Leszek Tytko i jeszcze inni, których łączyło wspólne zamiłowanie do ruchu i aktywności fizycznej. Pierwszym prezesem Ogniska Apollo został jednogłośnie wybrany Henryk Apollo, stąd taka mityczna nazwa – Ognisko TKKF Apollo.
27 czerwiec 2014


 • 3699 czytań
Projekty uchwał na XLII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 26 czerwca o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 310 311 312 313 314 315 316 317
18 czerwiec 2014


„Świadomy swoich praw i obowiązków właściciel”

Fundacja Ochrony Właścicieli Mieszkań z siedzibą w Krakowie w związku z realizacją projektu „Świadomy swoich praw i obowiązków właściciel” przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej zaprasza na bezpłatne porady obywatelskie w zakresie szeroko pojętego prawa własności (w szczególności: prawo sąsiedzkie, prawo lokalowe, prawo spółdzielcze, współwłasność, wspólnoty mieszkaniowe). Bezpłatne porady obywatelskie skierowane są do wszystkich. Najbliższe terminy porad: 16 czerwca – poniedziałek godz. 18:15-20:15 oraz 24 czerwca godz:18-20 miejsce: ul. J. Fałata 11/31, 30-118 Kraków
12 czerwca 2014


Konkurs fotograficzny "Przyroda w wielkim mieście"

2 czerwca 2014 r. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie ogłosiła Konkurs fotograficzny pn. Przyroda w  wielkim mieście.  Konkurs jest jednym z działań Biblioteki w ramach projektu pn. „Eko- Biblioteka w Eko- Nowej Hucie”. Projekt został dofinansowany z opłat i kar wnoszonych za korzystanie ze środowiska na realizację gminnych/powiatowych zadań ochrony środowiska.
11 czerwca 2014


 • 1488 czytań
Konkurs Czytelnik Roku 2014
konkursy

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w organizację Festynu Rodzinnego – imprezy plenerowej Dzielnicy XVIII, który odbędzie się 21.06.2014 r. w godz. 14.00 -17.00.  Namiot Biblioteki będzie się znajdował na skwerze obok Nowohuckiego Centrum Kultury.
10 czerwca 2014


 • 1566 czytań
Słoneczniki 2014, czyli wybieramy najlepsze inicjatywy dla dzieci

Kraków zdecydowanie rozpieszcza rodziców. Nie brakuje nam warsztatów, festiwali czy koncertów dla najmłodszych. Jednak jak odróżnić wydarzenia mało wartościowe od tych, które całym sercem tworzone są z myślą o dobru dziecka? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki,
10 czerwca 2014


 • 1566 czytań
Zapraszamy na Żywe Lekcje Historii w Mistrzejowicach

Zapraszamy w niedzielę 15 czerwca do fortu Batowice w osiedlu Złotego Wieku. Od godziny 10:00 pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy umundurowania i sprzętu, turniej gier planszowych, strzelnica ASG. O godzinie 14:00 rozpocznie się duża inscenizacja bitwy.


 • 1697 czytań
Dzień Dziecka w Mistrzejowicach

Pierwszego czerwca na terenie Plant Mistrzejowickich odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Był on zorganizowany przez Radę Dzielnicy XV Mistrzejowice oraz Szczep ZHP „Unia” im. W. Jagiełły. Dla dzieci przewidziane były różnorodne atrakcje!
6 czerwca 2014


 • 1687 czytań
Relacja z Majówki Mistrzejowickiej

W piękną słoneczną niedzielę 25 maja Park Tysiąclecia gościł mieszkańców na corocznej Majówce Mistrzejowickiej. Tradycyjnie organizatorem imprezy była Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy.  Od godzin rannych na terenie parku rozpoczęto instalację licznych urządzeń zabawowych, punktów małej gastronomii oraz różnych straganów.  Oficjalnego otwarcia festynu o godzinie 14 dokonali prowadzący Radosław Omieciński wraz z przewodniczącym Rady Piotrem Serafinem i z-cą przewodniczącego Wiesławem Zającem.
4 czerwca 2014


 • 1858 czytań
Rodzinne poszukiwanie zaginionej perły
strefa rodziców

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza 6 czerwca na godz. 10:00. Szalony Kapitan Jim zabierze dzieci i rodziców w niezwykłą podróż po morzach i oceanach zabaw oraz konkursów. W programie imprezy gra rodzinna oraz wiele innych atrakcji w Pirackiej Akademii, której uczestnicy będą poszukiwać zaginionej perły. Mile widziane kostiumy w klimacie imprezy. Do zabawy zapraszamy całe rodziny. Ahoj! Współorganizatorem imprezy jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ.
Wstęp wolny.
4 czerwca 2014