Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Akcja lato 2014 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Nowohucka Biblioteka Publiczna opracowała  niezwykle atrakcyjny program dla swoich  czytelników, którzy będą  spędzać wakacje w mieście.  W Bibliotece będzie można rozwijać zainteresowania artystyczne i literackie, poznawać historię Polski, bawić się w detektywów, śpiewać, grać w stare i nowe gry planszowe oraz gry towarzyskie, wysłuchać niezwykłych opowieści i spotkać się  z rówieśnikami.
28 czerwca 2014


 • 1541 czytań
Program wakacyjny Klubu Kuźnia

Zapraszamy do zapoznania się z programem wakacyjnym Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Szczegóły w rozwinięciu newsa.
28 czerwca 2014


 • 1645 czytań
Szczepienia w Dzielnicy XV
zdrowie


45-letnie TKKF "Apollo"

Działające na terenie Dzielnicy XV Mistrzejowice Ognisko TKKF APOLLO jest drugim, najdłużej działającym ogniskiem na terenie Nowej Huty. Powstało przy Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik; dziś funkcjonuje przy Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice-Północ. Jego założycielami byli niezwykli ludzie, m.in. ceniony działacz sportowy, lekarz medycyny – Henryk Apollo oraz Jerzy Rozmus, Bogusław Biskup, Leszek Tytko i jeszcze inni, których łączyło wspólne zamiłowanie do ruchu i aktywności fizycznej. Pierwszym prezesem Ogniska Apollo został jednogłośnie wybrany Henryk Apollo, stąd taka mityczna nazwa – Ognisko TKKF Apollo.
27 czerwiec 2014


 • 3611 czytań
Projekty uchwał na XLII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 26 czerwca o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 310 311 312 313 314 315 316 317
18 czerwiec 2014


„Świadomy swoich praw i obowiązków właściciel”

Fundacja Ochrony Właścicieli Mieszkań z siedzibą w Krakowie w związku z realizacją projektu „Świadomy swoich praw i obowiązków właściciel” przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej zaprasza na bezpłatne porady obywatelskie w zakresie szeroko pojętego prawa własności (w szczególności: prawo sąsiedzkie, prawo lokalowe, prawo spółdzielcze, współwłasność, wspólnoty mieszkaniowe). Bezpłatne porady obywatelskie skierowane są do wszystkich. Najbliższe terminy porad: 16 czerwca – poniedziałek godz. 18:15-20:15 oraz 24 czerwca godz:18-20 miejsce: ul. J. Fałata 11/31, 30-118 Kraków
12 czerwca 2014


Konkurs fotograficzny "Przyroda w wielkim mieście"

2 czerwca 2014 r. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie ogłosiła Konkurs fotograficzny pn. Przyroda w  wielkim mieście.  Konkurs jest jednym z działań Biblioteki w ramach projektu pn. „Eko- Biblioteka w Eko- Nowej Hucie”. Projekt został dofinansowany z opłat i kar wnoszonych za korzystanie ze środowiska na realizację gminnych/powiatowych zadań ochrony środowiska.
11 czerwca 2014


 • 1450 czytań
Konkurs Czytelnik Roku 2014
konkursy

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w organizację Festynu Rodzinnego – imprezy plenerowej Dzielnicy XVIII, który odbędzie się 21.06.2014 r. w godz. 14.00 -17.00.  Namiot Biblioteki będzie się znajdował na skwerze obok Nowohuckiego Centrum Kultury.
10 czerwca 2014


 • 1525 czytań
Słoneczniki 2014, czyli wybieramy najlepsze inicjatywy dla dzieci

Kraków zdecydowanie rozpieszcza rodziców. Nie brakuje nam warsztatów, festiwali czy koncertów dla najmłodszych. Jednak jak odróżnić wydarzenia mało wartościowe od tych, które całym sercem tworzone są z myślą o dobru dziecka? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki,
10 czerwca 2014


 • 1524 czytań
Zapraszamy na Żywe Lekcje Historii w Mistrzejowicach

Zapraszamy w niedzielę 15 czerwca do fortu Batowice w osiedlu Złotego Wieku. Od godziny 10:00 pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy umundurowania i sprzętu, turniej gier planszowych, strzelnica ASG. O godzinie 14:00 rozpocznie się duża inscenizacja bitwy.


 • 1664 czytań
Dzień Dziecka w Mistrzejowicach

Pierwszego czerwca na terenie Plant Mistrzejowickich odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Był on zorganizowany przez Radę Dzielnicy XV Mistrzejowice oraz Szczep ZHP „Unia” im. W. Jagiełły. Dla dzieci przewidziane były różnorodne atrakcje!
6 czerwca 2014


 • 1643 czytań
Relacja z Majówki Mistrzejowickiej

W piękną słoneczną niedzielę 25 maja Park Tysiąclecia gościł mieszkańców na corocznej Majówce Mistrzejowickiej. Tradycyjnie organizatorem imprezy była Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy.  Od godzin rannych na terenie parku rozpoczęto instalację licznych urządzeń zabawowych, punktów małej gastronomii oraz różnych straganów.  Oficjalnego otwarcia festynu o godzinie 14 dokonali prowadzący Radosław Omieciński wraz z przewodniczącym Rady Piotrem Serafinem i z-cą przewodniczącego Wiesławem Zającem.
4 czerwca 2014


 • 1816 czytań
Rodzinne poszukiwanie zaginionej perły
strefa rodziców

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza 6 czerwca na godz. 10:00. Szalony Kapitan Jim zabierze dzieci i rodziców w niezwykłą podróż po morzach i oceanach zabaw oraz konkursów. W programie imprezy gra rodzinna oraz wiele innych atrakcji w Pirackiej Akademii, której uczestnicy będą poszukiwać zaginionej perły. Mile widziane kostiumy w klimacie imprezy. Do zabawy zapraszamy całe rodziny. Ahoj! Współorganizatorem imprezy jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ.
Wstęp wolny.
4 czerwca 2014


„Kocham Kraków z Wzajemnością”

Podczas XV Tygodnia  Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” osoby z niepełnosprawnością będą mogły skorzystać z szerokiej oferty Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W dniach od 29 maja do 5 czerwca 2014 r. bibliotekarze zaplanowali wiele działań m. in.: Biblioteka Główna  spotkania  literacko - edukacyjne.
29 maja 2014


 • 1538 czytań
III edycja Bitwy o Mistrzejowice

W ubiegłą sobotę Skate Park na terenie Plant Mistrzejowickich gościł uczestników III edycji Bitwy o Mistrzejowice. Jak, co roku bitwa ma trzy odsłony tj. zawody w jeździe na deskorolce, BMX-ach oraz jazda na rolkach. W ubiegłą sobotę Skate Park na terenie Plant Mistrzejowickich gościł uczestników III edycji Bitwy o Mistrzejowice. Jak, co roku bitwa ma trzy odsłony tj. zawody w jeździe na deskorolce, BMX-ach oraz jazda na rolkach.
15 maja 2014

INFORMUJEMY, ŻE ZAPLANOWANE ZAWODY NA 17  MAJA (SOBOTA) ZOSTAŁY ODWOŁANE Z POWODU WARUNKÓW POGODOWYCH.


 • 1608 czytań