Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Projekty uchwał na XLVIII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLVIII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 13 listopada o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 355 356 357 358 359 360 361 362
5 listopada 2014


Pismo do Prezydenta w sprawie zabudowy na os. Złotego Wieku

Przedstawiamy Państwo pismo skierowane przez Radę Dzielnicy XV Mistrzejowice do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie zabudowy dla inwestycji na os. Złotego Wieku.
Pismo do Prezydenta ----> kliknij tutaj
27 październik 2014


Stanowisko ws. zabudowy dla inwestycji przy zajezdni autobusowej na os. Złotego Wieku

Przedstawiamy Państwo pismo Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice wystosowane do Dyrektora Wydziału Architektury i Urbanistyki w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji przy ulicy ks. K. Jancarza w Krakowie.
pobierz ----> kliknij tutaj
24 październik 2014


Projekty uchwał na XLVII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice
projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLVII sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 23 października o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 346 347 348 349 350 351 352 353 354
14 październik 2014


Przystanek Mistrzejowice

W ubiegłą sobotę po raz trzeci odbył się Przystanek Mistrzejowice – spotkanie fanów muzyki Kraków 2014. Pomysł przeglądu muzycznego powstał z inicjatywy Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy. Celem imprezy są twórcze konfrontacje muzyczne zespołów stojących u progu kariery, stwarzające płaszczyznę do wspólnej zabawy i dobrej rozrywki. Niestety, w tym roku plany organizatorów popsuła kapryśna aura. Od samego rana padał intensywny deszcz, co uniemożliwiło zainstalowanie aparatury nagłaśniającej na scenie Parku Tysiąclecia. Wobec powyższego Przystanek przeniesiono do budynku Młodzieżowego Domu Kultury im. A. Bursy.
29 września 2014


  • 1705 czytań
Pożegnanie Lata

Jak co roku Mistrzejowice pożegnały lato organizując festyn dla mieszkańców. Tym razem była to niedziela 14 września. Jesteśmy wdzięczni, że w tym dniu lato było z nami. Planty Mistrzejowickie od godzin porannych stały się miejscem jednej wielkiej zabawy. Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. Andrzeja Bursy przygotowali mnóstwo atrakcji, by zapewnić mieszkańcom udaną niedzielę. Każdy, kto nas odwiedził mógł znaleźć coś dla siebie.
28 września 2014


  • 1401 czytań
Akcja „Jesienny Liść”

W terminie od 6 października do 6 grudnia 2014 roku w Krakowie zostanie przeprowadzona powszechna akcja „Jesienny Liść”. Liście zostaną odebrane nieodpłatnie, w uprzednio dostarczonych właścicielom, specjalnych workach. Szczegóły w rozwięciu newsa.
19 września 2014


  • 1378 czytań
Projekty uchwał na XLVI sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 338 339 340 341 342 343 344 345
17 września 2014


Budżet Obywatelski - jak głosować?
budżet obywatelski

W dniach 27 września - 5 października odbędzie się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem i zasadami głosowania.
INSTRUKCJA GŁOSOWANIA  NA ZADANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO - pobierz
16 wrzesień 2014


Pożegnanie Lata


Bezpłatne badania na dzielnicowym festynie

W dniu 14 września niedziela, serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Badania wykonywane będą na Plantach Mistrzejowickich podczas dzielnicowego festynu.

Hutnicza Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie – Organizacja Pożytku Publicznego w ramach prowadzonej od 20-tu lat działalności statutowej na rzecz zdrowia obecnych i byłych hutników oraz ich rodzin, a także całego środowiska nowohuckiego funduje, jak co roku, w trakcie festynu Pożegnania Lata organizowanego przez Radę i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice – bezpłatne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy. Są to badania komputerowe kośćca, wykonywane z przedramienia, które określają gęstość mineralną kości.
Badania wykonywane będą przez Specjalistów Firmy Multi Diagnostyka w nowoczesnym osteobusie. Po wykonanym badaniu wszyscy badani otrzymają wyniki wraz z pouczeniami w zakresie profilaktyki i ewentualnego dalszego postępowania.
Pamiętajmy, że Osteoporoza jest podstępną chorobą, która charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania.
W początkowej fazie choroba przebiega bezobjawowo.
Do najczęstszych późniejszych objawów należą:
bóle kończyn
ü obniżenie wzrostu,
ü bóle kręgosłupa
W ramach profilaktyki zdrowotnej - zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań przede wszystkim osoby po 40-tym roku życia!!!


Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza we wrześniu

Zapraszamy do zapoznania się ze wrześniową ofertą Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jak zwykle przygotowano szereg atrakcji, w których każdy niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie coś dla siebie.
4 wrzesień 2013


  • 1509 czytań
Przystanek Mistrzejowice 2014

Zapraszamy do udziału w kolejnej imprezie kulturalnej o nazwie Przystanek Mistrzejowice. To już kolejna edycja tego muzycznego wydarzenia w naszej dzielnicy, które organizatorami jest Rada Dzielnicy XV oraz MDK im. A. Bursy. Zainteresowane zespoły, które chcą wziąźć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie karty zgłoszeń.
28 sierpnia 2014

regulamin ---> kliknij
karta zgłoszeń ---> kliknij


Projekty uchwał na XLV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 329 330 331 332 333 334 335 336 337
20 sierpień 2014


Nowy numer "Mojej piętnastki"

Nowy numer naszego kwartalnika pod nazwą "Moja Piętnastka" jest już dostępny do pobrania w wersji elektronicznej. W tym wydaniu można przeczytać między innymi o Majówce Mistrzejowicke, ukończonych remontach, Dniu Dziecka oraz IV Żywej Lekcji Historii. Ponadto w najnowszym wydaniu gazetki czytelnik z pewnością znajdzie interesujące tematy z naszego najbliższego otoczenia. Zapraszamy do pobierania i lektury.
12 lipca 2014