Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Akcja prozdrowotna
zdrowie


Festiwal Nowa Huta Alternative
kultura


Rowerowe wycieczki edukacyjne
wycieczki

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na kolejne Velo-wycieczki rowerowe!

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasza wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz poznać m.in.: przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów, w tym zasady ruchu w ruchu ogólnym, 
kwestie pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasady ruchu wokół i 

po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na nasze Velo-wycieczki!


  • 912 czytań
44. Nowa Huta. Dlaczego nie?!
kultura


Zmiany KMK

Linia nr 139 zostanie skierowana przez Mistrzejowice ulicami Bohomolca, Jancarza i Srebrnych Orłów. Zmiana ma na celu zwiększenie oferty komunikacyjnej dla mieszkańców Mistrzejowic poprzez zapewnienie połączeń bezpośrednich z jednej strony z ciągiem alei 29 Listopada, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejskiej i dalej do Mydlnik, a z drugiej strony do Kombinatu. Jednocześnie linia nr 439 zostanie skierowana al. Andersa i ul. Dąbrowskiej do pętli Czyżyny Dworzec. Zwiększy to ofertę bezpośrednich połączeń z zachodniego odcinka al. Andersa oraz zapewni bezpośrednie połączenie ul. Dąbrowskiej ze śródmieściem. Obie linie będą kursowały w okolicach godz. 7 z częstotliwością zwiększoną do 10 minut.


Działania NhBPSpotkanie konsultacyjne

Biuro Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa

Zaprasza

zainteresowanych mieszkańców na spotkanie w celu zapoznania się ze wstępną koncepcją miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

"Mistrzejowice - Ks. Jancarza"

1 września (wtorek), godz. 17

Młodzieżowy Dom Kultury - Sala Teatralna

os. Tysiąclecia 15


Projekty uchwał na XII Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 27 sierpnia 2015 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84
18 sierpnia 2015 


Harmonogram posiedzeń

HARMONOGRAM POSIEDZEŃ RADY DZIELNICY XV MISTRZEJOWICE

II PÓŁROCZE 2015 ROK

Data godzina dzień tygodnia
9 lipca
17:00 czwartek
27 sierpnia 17:00 czwartek
24 września 17:00 czwartek
22 października 17:00 czwartek
26 listopada 17:00 czwartek
17 grudnia 17:00 czwartek

Miejsce: siedziba Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice ul. Miśnieńska 58 w Krakowie


Kalistenika - trenuj i Ty!

Na Plantach Mistrzejowickich jakiś czas temu powstało urządzenie do ćwiczeń, zwanych kalisteniką. Jeden z naszych mieszkańców - Kamil Chyłek uprawia ten nietypowy sport i zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych trenowaniem. Sport ten nie wymaga żadnych wkładów pieniężnych, wystarczy chęć i samodyscyplina. Kalistenika była stosowana w starożytnej Grecji. Trenowali ją Spartanie przed bitwą, a także Gladiatorzy. Znakomicie wpływa na ciało - poprawia równowagę, wytrzymałość i kształtuje sylwetkę.

Zachęcamy do korzystania z wszystkich dostępnych urządzeń sportowych w naszej dzielnicy.

Poniżej link do filmiku Kamila Chyłka, pokazujący możliwości rozwoju - część scen zrealizowana na Plantach Mistrzejowickich.

https://www.youtube.com/watch?v=c3H3CVDWTUU


Praca biura RD w okresie wakacji
aktualności

        W związku z urlopem pracownika administracyjnego w dniach 
od 27 lipca do 17 sierpnia br. 
biuro Rady Dzielnicy czynne będzie w dniach:

Poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 9.30-13.30

 Za utrudnienia przepraszamy.


"Sprawdź Paragon"

Więcej informacji na: www.usnowahuta.krakow.pl


"EkoPaka"

Nowohucka Biblioteka  Publiczna w Krakowie znalazła się wśród 50 Bibliotek, które  biorą  udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Do udziału w programie zgłosiło się 370 bibliotek z całej Polski, z Małopolski zostało zakwalifikowanych 7 bibliotek.


  • 907 czytań
"Wyjątkowe oblicza Nowej Huty" - konkurs NBP
konkursy

Więcej informacji na stronie bibloteki: http://www.biblioteka.krakow.pl/


Projekty uchwał na XI Sesję Rady Dzielnicy
projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XI Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 9 lipca 2015 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 69 70 71 72+załącznik 73
30 czerwca 2015