Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


thumb thumb thumb thumb thumb thumb
Mistrzejowicki Klub Rodziców - listopad
strefa rodziców

Rodzicielstwo jest czasem pięknym, ale także trudnym, dlatego stworzyliśmy w Kuźni miejsce, w którym można i warto poszukać rady i wsparcia, w którym rodzice z małymi dziećmi mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia w przestrzeni przychylnej maluchom (miękka wykładzina, wygodne pufy, zabawki).

Wstęp 1 zł za spotkanie ze specjalistami. Obowiązują zapisy.


  • 60 czytań
Mistrzejowicki Szlak Kulturowy
kultura

Wykład Macieja Mieziana historyka sztuki, publicysty, autora książek i przewodników po Nowej Hucie, pracownika Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Oddział Dzieje Nowej Huty.

Czas i miejsce - 8 listopada 2017 godzina 18:00 - Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14.

Wstęp wolny.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


  • 51 czytań
Strefa nastolatka

Obrazy newsów: snmini.jpg

 Jeśli masz „naście lat”, coś Cię gnębi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi lub masz innym problem w domu czy w szkole, z którym nie potrafisz sobie poradzić  - przyjdź do Strefy Nastolatka w Dworku Białoprądnickim. To przyjazne miejsce, w którym możesz anonimowo i bezpłatnie uzyskać  życzliwą i fachową pomoc w trudnych sytuacjach. Jesteś rodzicem i nie wiesz "jak ugryźć" problem? Też będziesz mile widziany! Strefa otwarta jest w środy i w piątki.

Strefa Nastolatka to miejsce dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami. W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów. 


  • 64 czytań
Kolejna wycieczka rowerowa
wycieczki

Po raz kolejny zapraszamy serdecznie na edukacyjną wycieczkę rowerową. To już jedna z ostatnich w tym roku! Zapewniamy dużo pożytecznej wiedzy z zakresu podróżowania rowerem po mieście, aktywnie spędzony czas, miłą atmosferę, a przede wszystkim – doskonałe przygotowanie do bezpiecznej i komfortowej samodzielnej jazdy rowerem po Krakowie.

Więcej na stronie Magicznego Krakowa - zapraszamy.


Z dawna Polski Tyś Królową…

Po wakacyjnej przerwie, w dniu 21 października 2017 roku, nowohucki cykl społeczno–kulturalny Nowa Huta. Dlaczego Nie! zaprosiła mieszkańców do Kościoła p.w. Najświętszej Matki Bożej Nieustającej Pomocy, os. Bohaterów Września 33 na Koncert Z dawna Polski Tyś Królową…


  • 50 czytań
Klub dyskusyjny 60+

Obrazy newsów: ok.jpgNajbliższe spotkania na temat: "Służba zdrowia prywatna i publiczna. Czy poprawa jest możliwa?" odbędą się:

Służba zdrowia to temat rzeka. Jednak na co dzień spotykamy się z problemami konkretnymi i próbujemy je rozwiązywać. Problemy tak bolesne jak niepełnosprawności naszej lub bliskich, czy łączące śmiertelne zagrożenie z trywialnym spacerem po parku jak ugryzienia kleszcza. Jak sobie z nimi radzić? Gdzie szukać pomocy lub jak ją organizować? Co można zmieniać w służbie zdrowia prócz oczekiwania zmian systemowych ze strony rządu?

  • 24.10.2017 w godz. 15:00 – 17:30 w Gimnazjum nr 9 im. St. Wyspiańskiego (ul. K. Odnowiciela 2),
  • 27.10.2017 r. w godz. 17:00 -19:30 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). 

  • 62 czytań
"AVE MARIA"

Obrazy newsów: alosza.jpgW dniu 15 października Kościele p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego odbył się wyjątkowy Koncert Mistrzejowicki pt. „AVE MARIA”. Koncert rozpoczął chorał gregoriański w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Bazyliki oo. Cystersów, mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze utwory poświęcone Maryi – Matce Bożej. Oprócz Scholi Gregoriańskiej wystąpił Chór i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów.

W galerii kilka zdjęć autorstwa A. Kalinowskiego 


Park Reduta

W dniu 17 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 odbyło się  spotkanie przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej z Mieszkańcami w sprawie Parku Reduta oraz kontrowersji związanych z jego projektem.

Zgodnie z ustaleniami  zamieszczamy pismo Pana Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej, które stanowi odpowiedź na wniosek Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice z dnia 15 września br. oraz notatkę służbową z tego spotkania.


Wycieczka rowerowa

Chcielibyście w łatwy sposób zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu i jednocześnie sprawnie, szybko i przyjemnie przemieszczać się po Krakowie? Jest na to doskonała recepta – rower! Wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy czują się niepewnie korzystając z takiej formy transportu i chcieliby to zmienić mogą się zapisać na edukacyjną wycieczkę rowerową, która odbędzie się 22 października - start o godz. 11 spod budynku Magistratu na pl. Wszystkich Świętych.

Więcej można znaleźć na stronie Magicznego Krakowa.


Jubileusz 50-lecia Mistrzejowic
aktualności

J U B I L E U S Z   50 - LECIA OSIEDLI MISTRZEJOWICKICH.
 Zaplanowane imprezy plenerowe zaatakowane przez niesprzyjającą aurę.

  „Pożegnanie lata” piknik rodzinny zaplanowany  na sobotę 23 września na Plantach Mistrzejowickich przekreślił padający od kilku dni deszcz. Następnego dnia w Parku Tysiąclecia aura była łaskawsza, do 19.oo program przebiegał bez pogodowych anomalii, zdołano nawet rozstrzygnąć pierwsze quizy, konkursy i wręczyć część nagród od Centrum SERENADA, nowego kompleksu handlowo-rozrywkowego, który na swoją lokalizację wybrał naszą Dzielnicę i objął sponsoringiem JUBILEUSZ.  Centralny punkt programu, czyli konsumpcja TORTU z 600 kawałków, tyle było miesięcy w mijającej pięćdziesiątce, nie miała szans, ale  zapadły ustalenia - wydarzenia nie zrealizowane odbędą się  w późniejszych terminach w SCENIE „i”, sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy i tak się stało, o czym w  migawkach fotograficznych. W Parku, w czasie deszczu, odbył się tylko, przyspieszony za zgodą Portu Lotniczego w Balicach, pokaz ogni sztucznych.

Toszkę zdjęć znajduje się w GALERII.