Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


I Mistrzejowicka Olimpiada Sportowa Przedszkoli Dzielnicy XV Krakowa

W czasie, kiedy na boiskach Polski i Ukrainy piłkarze walczyli o mistrzostwo Europy na boisku Szkoły Podstawowej nr 89 przedszkolaki zmagały się w I Mistrzejowickiej Olimpiadzie Sportowej.
   
W imprezie zorganizowanej przez Samorządowe Przedszkole nr 187 brały udział 15 osobowe reprezentacje przedszkoli, które mieszczą się na terenie Dzielnicy XV Krakowa. Dzięki uprzejmości dyrektor Szkoły Podstawowej nr 89 P. Grażynie Janawie zawody te mogły odbyc się na szkolnym „orliku”. Na zawody przybyli przedstawiciele sponsorów P. Piotr Serafin – Przewodniczący Rady Dzielnicy XV, P. Robert Halik – Redaktor Naczelny miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. Jeszcze jednym fundatorem nagród był Park Wodny.
   
I tak, jak na Igrzyskach Olimpijskich na rozpoczęcie zawodów była prezentacja zespołów, ślubowanie zawodników oraz zapalenie znicza olimpijskiego przez P. Piotra Serafina. Aż nadeszła chwila, kiedy zniecierpliwieni zawodnicy mogli wyruszyć do pokonywania poszczególnych konkurencji, których przygotowanie odbyło się we współpracy z nauczycielem w-f tutejszej szkoły P. Zbigniewem Tenerowiczem. Konkurencji było osiem. Można było sprawdzić swoją siłę podczas rzutu w tył piłką lekarską na odległośc.  Zorientować się, na ile zawodnik ma celne oko przy zbijaniu kręgli, rzucie piłeczką do skrzyni albo rzucie woreczkiem do wiaderek. Mali sportowcy mieli do pokonania dwa tory przeszkód, które były tak atrakcyjne, że swoich sił spróbował także Pan Przewodniczący Dzielnicy. Niewątpliwie ciekawą konkurencją dla dzieci było łowienie rybek z basenu a także punktowana bramka, gdzie okazało się, że rośnie nowe pokolenie celnie strzelających piłkarzy. Pokonywanie tych konkurencji miało na celu wprowadzić dzieci w dobry nastrój i pokazać, w jaki sposób można spędzać wolny czas.

Ale Olimpiada to zawody, które mają wyłonić mistrza. Dlatego na koniec zostały przeprowadzone wyścigi rzędów. Wszyscy zawodnicy mieli do pokonania, w jak najszybszym tempie wyznaczony odcinek. Drużyną, której sportowcy skończyli, jako pierwsi okazało się Samorządowe Przedszkole nr 131. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Samorządowego Przedszkola nr 64 a trzecie miejsce należało do przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 152. Dalsze miejsca przypadły dla Samorządowego Przedszkola nr 177, 125 i 187.  Wszyscy olimpijczycy z rąk dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 187 P. Ewy Zajączkowskiej otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy oraz nagrody.

Przy dźwiękach „We are the Champions” pożegnaliśmy zadowolonych uczestników I Mistrzejowickiej Olimpiady Sportowej Przedszkoli Dzielnicy XV.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia ---> kliknij tutaj