Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Mistrzejowicka Młodzieżowa Rada Dzielnicy XV

W poniedziałek 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego realizowanego pod patronatem Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice pn: „Młodzieżowa Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice”. Dyplomy oraz firmowe gadżety odebrali uczniowie i ich nauczyciele z rąk Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy Piotra Serafina oraz opiekuna projektu, radnego i jednocześnie nauczyciela Centrum Młodzieży Sławomira Dymacza. 

To innowacyjny w skali Krakowa projekt realizowany wspólnie z Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. 21 młodych radnych z czterech mistrzejowickich szkół tj. Gimnazjum 37 i 39, XXI LO i Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich zgłębiło tajniki samorządu terytorialnego.

Głównym celem powołania i funkcjonowania Młodzieżowej Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice jest aktywizowanie młodzieży w podejmowaniu skutecznych inicjatyw na rzecz lokalnego samorządu, dzielnicy. Priorytetem jest także aktywizacja młodych samorządowców w celu podejmowania działań na rzecz swojego miasta i gminy oraz upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym i lokalnej wspólnocie mieszkańców.    
W trakcie dziesięciu miesięcy młodzież aktywnie współdziałała z organami Rady Dzielnicy uczestnicząc w ich pracy. Połączenie ciekawej formuły z ekspercką wiedzą przedstawicieli Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, stworzyło możliwość wprowadzenia trwałych i korzystnych zmian w sposobie pojmowania roli młodzieży w nabywaniu umiejętności teoretycznych i praktycznych, jako przyszłych przedstawicieli społeczności lokalnej. Niewątpliwie cel został zrealizowany. Niewątpliwie doświadczenie w pracy tegorocznej Młodzieżowej Rady Dzielnicy przeniesione zostanie na okres powakacyjny. Dziękuję także za nieocenioną pomoc radnemu Michałowi Drewnickiemu za pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia.

Dobiegł końca rok szkolny, nastaje czas odpoczynku i regeneracji sił do pracy w nowym roku szkolnym, wszystkim uczniom, ich nauczycielom i rodzicom życzymy wspaniałych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń.

Sławomir Dymacz
Przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży
opiekun projektu
oraz Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice