Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Remonty w Mistrzejowicach

Informujemy o inwestycjach i remontach, jakie realizowane są na terenie Mistrzejowic. Wszystkie przedstawione poniżej zadania finansowane są ze środków będących w dyspozycji dzielnicy. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są o wiele większe, jednakże realia budżetu zmuszają nas do zajmowania się w pierwszej kolejności najpilniejszymi potrzebami. Są nimi przede wszystkim główne ciągi komunikacyjne, rejony przystanków autobusowych. To z nich korzysta największa liczba mieszkańców. Konsekwentnie realizowana w ten sposób polityka remontowa od lat przynosi wymierne korzyści. Zdecydowana większość chodników wzdłuż głównych ulic ułożona jest z kostki. Ze środków dzielnicy wyremontowane zostały zatoki autobusowe oraz chodniki na ich przystankach. Tak przyjęte priorytety są pomocne przy określaniu zadań na przyszłość.

Część zaplanowanych w bieżącym roku remontów została ukończona. Mowa tu o chodniku przy ul. Kruszwickiej, na odcinku od bloku 25 do ul. Jadźwingów. Na parkingu, w rejonie pawilonów handlowych, wylany został asfalt. Ponieważ jest to bardzo długi chodnik, w przyszłym roku remontowany będzie jego kolejny odcinek w kierunku ul. Piasta Kołodzieja.

Wyremontowana została część chodnika wzdłuż ul. Wiślickiej na wysokości postoju TAXI, do skrzyżowania z ul. gen. Okulickiego. W 2013 roku zajmiemy się chodnikiem na podwójnym przystanku autobusowym. Ze względu na jego dużą powierzchnię koszt realizacji zadania jest dość wysoki.


Ułożony został nowy chodnik w rejonie pętli autobusowej na os. Złotego Wieku, od przystanku dla wysiadających, do schodów i budynku zajezdni. Suchą stopą mogą przejść mieszkańcy os. Srebrnych Orłów do wspomnianej zajezdni autobusowej, ponieważ w miejscu starego przedeptu, wybudowany został chodnik. Łączy on ul. Parnickiego z pętlą.Z inicjatywy dzielnicy dotychczasowa żwirowa nawierzchnia wzdłuż ul. gen. Okulickiego została zastąpiona asfaltem. Mowa tu o odcinku od bloku 44 do przystanku autobusowego w rejonie przejścia do szpitala Rydygiera. Zadanie to będzie kontynuowane w przyszłym roku. Chcemy, by z nowej nawierzchni korzystali także rowerzyści, udający się do pracy w Hucie. Zwiększy to ich bezpieczeństwo, ponieważ wspomnianą ulicą porusza się tzw. ciężki transport.


Ukończone są prace w rejonie bloku 29 w os. Piastów. Nowy chodnik ułożony został na odcinku od Szkoły Salezjańskiej do skrzyżowania. Podczas wymiany nawierzchni okazało się, że ze względu na podmokły teren w rejonie przystanku autobusowego, należy wykonać dużo grubszą warstwę podbudowy.


Kolejny chodnik ułożony został wzdłuż ul. Popielidów, od bloku 31 do przejścia w rejonie Szkoły Podstawowej nr 89. Poprawione zostały szczytowe zatoki parkingowe

Na wszystkich chodnikach stare płyty zastąpiła kostka, którą ułożono na solidnej podbudowie. Względy estetyczne, a przede wszystkim trwałość nowych chodników, powinna gwarantować przyjemne i bezpieczne użytkowanie na najbliższe lata. O kolejnych pracach informować będziemy na bieżąco.

Wiesław Zając