Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Bitwa o Mistrzejowice

W sobotę 19 maja na Plantach Mistrzejowickich ruszyła Bitwa o Mistrzejowice czyli I Nowohuckie Zawody Sportów Ekstremalnych. Był to początek trzydniowych zawodów. Pierwszego dnia o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa rywalizowali deksorolkarze, natomiast 26 i 27 maja do walki przystąpi młodzież jeżdżąca na rolkach i bmx-ach. Śmiało można powiedzieć, że są to największe zawody, a także jedno z największych wydarzeń dla lokalnego skateboardingu jakie odbyły się w Krakwie. Organizatorami zawodów są Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Porozumieniem Dzielnic Nowohuckich, Techramps, Park Pirates. Oprawę muzyczną zapewnił Red Bull.

Pierwsi startujący i widzowie pojawili się już o godzinie 9-tej, natomiast zgłoszenia do konkurencji rozpoczęły się o godzinie 10-tej dzięki czemu uczestnicy mieli dużo czasu na rozjeżdżenie się w parku. Zasadnicza część zawodów nastąpiła po oficjalnym otwarciu przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, który objął patronat nad całością imprezy. Prezydenta przywitali Przewodniczący Dzielnicy Piotr Serafin oraz radni dzielnicy. Otwierając zawody Jacek Majchrowski pogratulował udanej inicjatywy, a także okazałego obiektu. Zawodnicy oraz widzowie podziękowali za życzenia i zwrócili się z prośbą o rozbudowę Skate Parku. Na starcie stanęło ponad 60 zawodników z Krakwa i okolic. Nie zabrakło ekip z Bielska, Cieszyna czy Lublina. Eliminacje odbyły się w trzy i cztero  osobowych grupach, co podniosło atrakcyjność a także pozwoliło zmniejszyć stres u startujących zawodników.

Do półfinału dostali się min. Tomek Kłos, Maciek „Johnny” Jakobszy, Szymon „Szaban” Kuś, Przemek Wardęga, Andrzej Podsiadło, Marcel Żyłka, Damian Bojko, Mateusz Tuzimski, Franek Kramarczyk i Mateusz Kowalski. Także na tym etapie zachowane zostały reguły prezentacji w trzyosobowych grupach po 3 minuty każda. Ostatecznie do finału przystąpiło czterech najlepszych zawodników. Zwycięzcą  okazał się Przemek Wardęga, a po nim uplasowali się Andrzej „Jejo” Podsiadło i Marcel Żyłka. O podium otarł się Johnny, który zajął czwartą pozycję. Puchar Prezydenta Miasta Krakowa wręczył Przewodniczący dzielnicy Piotr Serafin. Przysłowiową wisienką na torcie były dwa Best Triki tj. pokazy najlepszych „akrobacji”. Bezkonkurencyjnym w tej kategorii okazał się Andrzej Kwitek i Mateusz Tuzimski. Ostatnią konkurencją były Best Triki „Money Challange” organizowane przez SkateAcademy. Za dobre triki zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne.

Pomysł zorganizowania Bitwy o Mistrzejowice okazał się udaną imprezą, która na stałe wpisze się do kalendarza dzielnicowych imprez sportowych. Za tydzień odbędzie się druga część zawodów. Serdecznie zapraszamy młodzież, a także mieszkańców na rozgrywki w jeździe na rolkach i bmx-ach. Tym razem uczestnicy rywalizowali będą o Puchar Mistrzejowic. W ostatnim okresie mamy do czynienia z wszechobecną modą na orliki, dlatego kompleks obiektów składający się z Skate Parku, Tral Parku, a także planowanego Parkour Parku jest ciekawą propozycją dla młodych mieszkańców Krakowa. Potwierdzeniem tego są przychylne opinie użytkowników.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na naszym profilu Facebookowym - kliknij tutaj

Wiesław Zając