Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


IBUK.PL w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w Krakowie

 

Przyjdź i zobacz jak działa czytelnia IBUK.PL w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Nowohucka Biblioteka Publiczna - wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom społeczeństwa informacyjnego, planuje poszerzenie swojej oferty poprzez opłacenie dostępu do zasobów ibuka.pl., a następnie bezpłatne udostępnianie czytelnikom w formie elektronicznej. Oferta korzystania z zasobów ibuka.pl kierowana jest szczególnie do studentów, uczniów oraz osób dokształcających się. Ibuk.pl to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.
W czerwcu czytelnicy Nowohuckiej Biblioteki Publicznej będą mogli nieodpłatnie korzystać z testowego dostępu do elektronicznej wersji ponad 2800 publikacji z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. Do dyspozycji czytelników będą także dostępne leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim. 
Od lipca  Biblioteka planuje wykupienie rocznego dostępu  do najbardziej poczytnych publikacji na platformie czytelniaibuk.pl i udostępnianie ich swoim czytelnikom. Dalsze plany rozwoju tej formy udostępniania zbiorów uzależnione będą od zainteresowania czytelników zasobami ibuka.pl
Czytelnia internetowa ibuk.pl będzie dostępna na komputerach we wszystkich placówkach NhBP. W bibliotekach można też otrzymać hasła do zdalnego dostępu i  korzystać z oferty również z komputerów domowych.
O szczegółach korzystania z tej formy książki dowiedzieć się można w Bibliotece Głównej na os. Stalowym 12 oraz w pozostałych placówkach NhBP lub na stronie www.biblioteka.krakow.pl .