Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Ferie w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej – „Nie siedź w domu, baw się z nami”
kultura

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapewnia fachową opiekę dzieciom w czasie ferii. W tym celu została przygotowana bogata i różnorodna oferta zachęcająca dzieci do odwiedzania Bibliotek pod hasłem - „Nie siedź w domu, baw się z nami”.

Wszystkie placówki Nowohuckiej Biblioteki Publicznej włączyły się aktywnie w akcję „Nie siedź w domu, baw się z nami” poprzez organizację warsztatów, Przeglądów nowości, spotkań w cyklu: „Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie” oraz wycieczek do krakowskich muzeów. Wszelkie działania prowadzone w czasie ferii będą inspirowały dzieci i młodzież do aktywności a przez to do utrwalania nawyku kontaktu z książką i chęcią pogłębiania wiedzy.

W ramach cyklu: „Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie” będą się odbywały zajęcia literacko artystyczne dla dzieci i rodziców, będą wyświetlane bajki na starym projektorze – „Bajki moich rodziców”, w Filii nr 3 NhBP Pani Aneta Stanowska - animator kultury (także początkująca pisarka) będzie prowadziła zajęcia animacyjno-czytelnicze dla dzieci. W celu przybliżenia historii  i rozwijania zainteresowań dziedzictwem kulturowym Krakowa zostanie zorganizowane wyjście do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dzieci odbędą podróż w przeszłość podczas wyjścia do Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie oraz poznają życie codzienne mieszkańców okolic Krakowa – „Dawne zabawki i zabawy dziecięce”.

Filia nr 5 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie włączy się w propagowanie działań mających na celu uświadomienie dzieciom konieczności należytej opieki nad zwierzętami, kształtowania właściwego stosunku do zwierząt i zwalczania przejawów znęcania się nad nimi. Zostanie zorganizowane spotkanie pt. „Jak to serce przedszkolaka nigdy nie skrzywdzi zwierzaka” z przedstawicielem Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz zostanie przeprowadzona zbiórka pokarmu dla małych kotów.

Placówki biblioteczne będą prowadziły warsztaty o zróżnicowanej tematyce, będą to m.in.: warsztaty plastyczne, warsztaty origami – prowadzone przez Polskie Centrum Origami, warsztaty produkcji papieru czerpanego (etapy powstawania książki, próba stworzenia własnej książki), a także warsztaty tańca towarzyskiego.

Przewidziane są również przeglądy nowości wydawniczych w czasie, których będą prezentowane najwartościowsze książki młodych polskich pisarzy zakupione do Biblioteki.

Więcej informacji o Feriach zimowych 2012 r. w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej na stronie www.biblioteka.krakow.pl. Harmonogram imprez w poniższych linkach.

Ferie w Bibliotece - harmonogram imprez w Mistrzejowicach
Ferie w Bibliotece - harmonogram imprez w Nowej Hucie