Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


"Wioska Afrykańska"-Kreatywne Ekopodróże

Szczegóły wydarzenia

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają 17.05.2017r. (środa) do Klubu Krzesławice na drugie spotkanie w ramach projektu Kreatywne Ekopodróże dla uczniów szkół podstawowych, zatytułowane Wioska afrykańska - pod piekącym słońcem Czarnego Lądu.

Tym razem będziemy zwiedzać Czarny Ląd. Pod względem naukowym naszym przewodnikiem będzie dr Marta Basiaga z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wprowadzi nas w tematy takie jak różnorodność Afryki – w tym jej fauny i flory – oraz główne ekologiczne i społeczne problemy, z jakimi zmagają się Afrykanie. Część prezentacji i dyskusji zostanie poświęcona zagadnieniu deficytu wody oraz roli parków narodowych na kontynencie afrykańskim.

Następnie odbędą się ćwiczenia utrwalające zdobytą świeżo wiedzę, bazujące na afrykańskiej sztuce oraz muzyce. Nie obędzie się oczywiście bez zabaw oraz… budowania prawdziwej wioski!

Celem zajęć jest podkreślenie roli deficytu wody i jego przyczyn oraz skutków, jak też zapoznanie uczestników zajęć z odmiennością klimatyczną i kulturową Afryki.

Kreatywne Ekopodróże to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty we współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta i Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Projekt dofinansowany jest przez International Paper Polska sp. z.o.o. w ramach konkursu grantowego Pomocna gałąź.

Serdecznie zapraszamy!