Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Zmiana organizacji ruchu na Rondzie Piastowskim!

Rada Dzielnicy XV otrzymała informację, że zmiany zostaną wprowadzone dopiero po 15 października. Związane jest to z koniecznością domalowania oznakowania poziomego, które wspomoże zamontowane oznakowanie pionowe.

Od dnia 11 października (wtorek) na Rondzie Piastowsim zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu drogowego. Rondo Piastowskie po raz pierwszy stanie się rondem, gdyż będą obowiązywały znaki ustąp pierwszeństwa przejazdu dla wjeżdżających na rondo. Ponadto zjazdy z ronda będą obowiązywały tylko z jednego pasa ruchu.

Szczegóły zmian:

Jadąc od ul. Mikołajczyka wjeżdżamy na skrzyżowanie jako ustępujący pierwszeństwa i uwaga – druga zmiana – zlikwidowano możliwość skrętu w Srebrnych Orłów z prawego pasa, a więc – w Piasta Kołodzieja pojedziemy z pasa prawego, zaś by zawrócić bądź skręcić w lewo będziemy musieli zająć przed rondem pas lewy i wjechać na lewy w ruchu okrężnym, on zaś po minięciu zjazdu w Piasta Kołodzieja rozejdzie się na dwa i oba będziemy mogli śmiało zająć w zależności od naszej potrzeby (czy będzie to zawracanie – pas lewy, czy jazda w Srebrnych Orłów – pas prawy).

Sprawa tramwajów w tej relacji nie zmienia się, więc ten z lewej ma pierwszeństwo, ten z prawej od pętli os. Piastów będzie nam ustępował.

Uregulowano sam wjazd na skrzyżowanie narzucając znów dwa pasy ruchu. Z prawego pojedziemy wyłącznie w kierunku ul. Srebrnych Orłów, zaś z lewego będziemy mogli wyłącznie pojechać w Mikołajczyka bądź zawrócić, z zachowaniem swoich pasów, a więc po minięciu zjazdu w Srebrnych Orłów zajmiemy pas zewnętrzny (i tylko zewnętrzny) dla Mikołajczyka, a wewnętrzny, by zawrócić. Znika nam więc możliwość jazdy z wewnętrznego pasa w Mikołajczyka.

Jadąc od ulicy Srebrnych Orłów znów mamy narzucone oznakowanie pasów. Lewy pas będzie służył wyłącznie do skrętu w Piasta Kołodzieja (i tu zajmujemy pas zewnętrzny po minięciu zjazdu w Mikołajczyka) lub do zawracania (i tu pas wewnętrzny, który nas wyprowadzi na prawy pas Srebrnych Orłów), uwaga na tramwaje – tramwaje z lewej, zjeżdżając ze skrzyżowania będą miały pierwszeństwo, te jadące od strony Mikołajczyka będą musiały ustąpić.

Jadąc prawym pasem ul. Srebrnych Orłów będziemy mogli pojechać wyłącznie w ulicę Mikołajczyka.

Bardzo prosimy kierowców o czujność i stosowanie się do nowego oznakowania!