Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Przy wigilijnym stole...

W dniu 16 grudnia br. w Klubie Kultury „Kuźnia” os. Złotego Wieku na spotkaniu świątecznym gościli mieszkańcy Mistrzejowic. Wigilia dla potrzebujących na stałe wpisana jest w tradycję naszej dzielnicy. Jak zwykle swoją obecnością uroczystość zaszczycili ks. Prałat Józef Prorok z parafii p.w. M.B. Nieustającej Pomocy oraz ks. Proboszcz Andrzej Kopicz z parafii p.w. św. Maksymiliana M. Kolbego, którzy odmówili modlitwę, a w imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy życzenia złożyła Przewodnicząca Grażyna Janawa. Niespodzianką był świąteczny występ artystyczny w wykonaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 64 os. Oświecenia. Najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy w strojach aniołów i górali zaśpiewali mniej lub bardziej znane kolędy i pastorałki. Oprócz degustacji potraw wigilijnych nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Na zakończenie każdy z zaproszonych mieszkańców otrzymał świąteczną paczkę.

W tym roku po raz pierwszy organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, który ze środków przeznaczonych przez dzielnicę zorganizował spotkanie wigilijne.


Wieczorem 17 grudnia, jak zawsze od 28 lat w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Mistrzejowicach w sali SCENY „i” - teatru dzieci i młodzieży - miało miejsce tradycyjne spotkanie wychowanków, pracowników, rodziców, przyjaciół, sponsorów i władz dzielnicy. Nie zabrakło również byłych wychowanków ze swoimi rodzinami. Jak co roku, najmłodsi w żywych obrazach zaprezentowali szopkę. Młodzież przedstawiła zwyczaje z różnych stron świata związane z Bożym Narodzeniem i bardzo wzruszająco opowiedziała o najpiękniejszej w świecie Polskiej Wigilii. Wspominano tych, którzy odeszli, śpiewano kolędy znane i te specjalnie napisane. Z przystrojonej choinki uczestnicy i goście zdejmowali ozdoby odczytując, jak przez wszystkie 28 lat, sentencje do nich dołączone. W tym roku ozdobami, które zabierano na choinki do rodzinnych domów, były aniołki wykonane przez uczestników pracowni plastycznej. Spotkanie zakończyła kolacja wigilijna z tradycyjnymi potrawami.

Wychodząc wszyscy żegnali się słowami: do zobaczenia za rok, oby w tym samym gronie i oby w tym samym miejscu…