Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Mistrzostwa Polski w Trialu Rowerowym

W dniu 24 maja w Mistrzejowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Trialu Rowerowym, zorganizowane przez KRAMARCZYK TEAM. Trial, czyli konkurencja sportowa, uchodząca za najbardziej widowiskową ze wszystkich konkurencji kolarskich, w której najważniejsza jest pełna kontrola nad rowerem oraz równowaga.  

Konkurencjom kolarskim towarzyszył również Festyn Rodzinny z różnymi atrakcjami dla najmłodszych zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportowy Wschód.

Mimo, iż pogoda nie do końca dopisała, kibiców nie zabrakło. Wyczyny zawodników wzbudzały wiele emocji wśród oglądających. Przeszkody zostały tak dobrane, aby startujący zaznajomili się z trasą i wykazali się w zawodach Pucharu Świata, które odbędą się w dniach 30 i 31 maja, w godzinach od 10:00 do 18:00, przed Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach. Pierwsze przejazdy zaplanowano na sobotę. W niedzielę odbędą się finały i superfinały, na które zjadą się światowe sławy tej dyscypliny.

Trial, choć w Polsce szerzej nieznany, w wielu krajach cieszy się sporą popularnością. Zawodnicy pokonują tor pełen przeszkód – drewniane bale, betonowe postumenty czy opony. Muszą wykazać się sprawnością i równowagą, bo za podpórki naliczane są punkty karne. Wygrywa ten, kto zbierze ich najmniej.

Trzymamy kciuki za poznanych zawodników i mamy nadzieję gościć Trialowych Mistrzów w przyszłym roku w Mistrzejowicach  ☺

Zapraszamy do Galerii.