Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Pożegnanie Lata

Jak co roku Mistrzejowice pożegnały lato organizując festyn dla mieszkańców. Tym razem była to niedziela 14 września. Jesteśmy wdzięczni, że w tym dniu lato było z nami. Planty Mistrzejowickie od godzin porannych stały się miejscem jednej wielkiej zabawy. Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. Andrzeja Bursy przygotowali mnóstwo atrakcji, by zapewnić mieszkańcom udaną niedzielę. Każdy, kto nas odwiedził mógł znaleźć coś dla siebie.

            Planty zapełniły się. Wokół powstało zabawowe miasteczko. Dmuchane zamki, tory przeszkód, euro bungee oraz wiele innych atrakcji kusiły dzieci. Liczne stragany ze słodyczami i zabawkami dopełniły całości. Nie zapomnieliśmy o dorosłych. Bogata oferta gastronomiczna, rozstawione stoły z parasolami pozwoliły uczestnikom komfortowo oglądać przygotowane występy. Scena nie była jedynym miejscem rozrywki. Na pobliskim skwerze przez cały czas odbywały się różnego rodzaju prezentacje oraz pokazy w wykonaniu miejskich służb porządkowych. I tak dorośli i dzieci mogli porozmawiać z policjantem z drogówki oraz zasiąść za kierownicą policyjnego motoru lub też poczuć się, jak profesjonalny strażak w wozie bojowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz technik samoobrony w wykonaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

            Do wspólnej zabawy w imieniu organizatorów zaprosił mieszkańców przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy Piotr Serafin. Przewodnim tematem festynu było interaktywne widowisko „Zaczarowane Mistrzejowice” oparte na konkursach i zabawach tematycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie „Kubusiowe Piosenki”, po czym w  magiczny świat iluzji wprowadził wszystkich „Viktor F”. Prezentowane przez niego czary nie jednego wprawiły w osłupienie. Ze wszystkich stron dało się słyszeć jedno pytanie – jak on to zrobił? Jak zawsze Rada Dzielnicy nie zapomniała o nagrodach. Każde występujące dziecko otrzymało słodycze i soczki. Ze sceny rozrzucano piłki, maskotki i słodycze. Na uwagę zasługuje występ Doroty Nowak, wokalistki z Mistrzejowic, która zaśpiewała dla małej Patrycji w ramach prowadzonej w czasie festynu akcji charytatywnej Fundacji ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. W drugiej części do wspólnej zabawy zaprosił mieszkańców znany i lubiany Zespół DESTON. Zarówno młodzież i dorośli tańczyli w rytm popularnych przebojów.

            Również w tym roku mieszkańcy skorzystali z bezpłatnych usług medycznych świadczonych w Białym Namiocie. Pomiar ciśnienia i cukru we krwi cieszyły się dużym powodzeniem. I tym razem nie zwiodła nas Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, która nieodpłatnie wykonała badania na osteoporozę. Ponad 70-ciu pacjentów skorzystało z podstawionego przez fundację Osteobusa. Wszystkim za to serdecznie dziękujemy.

            Udana zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Na zakończenie rodzinnego festynu nadchodząca jesień powitała mieszkanców Mistrzejowic drobnym deszczem. Organizatorzy Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku. W szczególności pani dyrektor Joannie Słomce i Dorocie Rudy-Rudkowskiej z Młodzieżowego Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie.

Wiesław Zając