Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Bezpłatne badania na dzielnicowym festynie

W dniu 14 września niedziela, serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Badania wykonywane będą na Plantach Mistrzejowickich podczas dzielnicowego festynu.

Hutnicza Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie – Organizacja Pożytku Publicznego w ramach prowadzonej od 20-tu lat działalności statutowej na rzecz zdrowia obecnych i byłych hutników oraz ich rodzin, a także całego środowiska nowohuckiego funduje, jak co roku, w trakcie festynu Pożegnania Lata organizowanego przez Radę i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice – bezpłatne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy. Są to badania komputerowe kośćca, wykonywane z przedramienia, które określają gęstość mineralną kości.
Badania wykonywane będą przez Specjalistów Firmy Multi Diagnostyka w nowoczesnym osteobusie. Po wykonanym badaniu wszyscy badani otrzymają wyniki wraz z pouczeniami w zakresie profilaktyki i ewentualnego dalszego postępowania.
Pamiętajmy, że Osteoporoza jest podstępną chorobą, która charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania.
W początkowej fazie choroba przebiega bezobjawowo.
Do najczęstszych późniejszych objawów należą:
bóle kończyn
ü obniżenie wzrostu,
ü bóle kręgosłupa
W ramach profilaktyki zdrowotnej - zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań przede wszystkim osoby po 40-tym roku życia!!!