Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Słoneczniki 2014, czyli wybieramy najlepsze inicjatywy dla dzieci

Kraków zdecydowanie rozpieszcza rodziców. Nie brakuje nam warsztatów, festiwali czy koncertów dla najmłodszych. Jednak jak odróżnić wydarzenia mało wartościowe od tych, które całym sercem tworzone są z myślą o dobru dziecka? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki, którą od 2011 roku organizuje portal parentingowy CzasDzieci.pl. Jest to konkurs, który wyłania najpiękniejsze perły warszawskiej i krakowskiej oferty wydarzeń dla dzieci.

Ale nie jest to możliwe bez Was, Rodziców – jesteście najlepszymi ekspertami w tym temacie. Dlatego prosimy o Wasze głosy, o odpowiedzi na pytanie: które wydarzenia polecasz jako najlepsze dla rozwoju Twojego dziecka? Która inicjatywa niosła za sobą najwięcej korzyści i radości? Pomóżcie nam dotrzeć do organizatorów, których trud warto nagrodzić.

Inicjatywy można zgłaszać przez cały czerwiec poprzez króciutki Formularz Zgłoszenia Inicjatywy (kliknij). Wybieramy wydarzenia, które odbyły się w okresie lipiec 2013 – czerwiec 2014. Inicjatywy można przypisać do jednej lub kilku z sześciu kategorii: język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch, przyroda. Opierają się one na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera.
Pamiętajcie, że co roku nagradzamy wielu Rodziców za pomoc, za opisy oraz wyjątkowo rzetelne uzasadnienia wyboru inicjatywy!
Dodatkowo, konkurs wspierają merytorycznie psycholodzy, pedagodzy oraz profesjonalne jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego (m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego) i ekspertów-praktyków w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej.

Więcej informacji znajduje się na serwisie internetowym akcji http://www.sloneczniki.czasdzieci.pl

Partnerem akcji zostali: Miasto Kraków, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Kids in Kraków. Akcję redakcyjnie wspiera RMF Classic. Patronami medialnymi zostali: Gazeta Polska The Times, Gazeta Krakowska, miesięcznik Gaga, miesięcznik Karnet, Magiczny Kraków, naszemiasto.pl.
Dodatkowych informacji udziela:
Aleksandra Stefańska
Koordynator akcji Słoneczniki 2014
Tel. 605 540 188 e-mail:  ola.stefanska@czasdzieci.pl