Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Żabki w Dzielnicy XV

Z inicjatywy pani Małgorzaty Mokrzyckiej z Klubu „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida 17 października 2013 r. dzieci z grupy „Żabki” z Samorządowego Przedszkola nr 148 w Krakowie (os. Tysiąclecia) udały się na spotkanie z Piotrem Serafinem – przewodniczącym Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice.

Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki pod opieką pani Lucyny Treli udały się do budynku Rady Dzielnicy, gdzie czekał pan przewodniczący. Po miłym powitaniu i wzajemnym przedstawieniu się, dzieci rozgościły się przy stolikach w sali konferencyjnej. Przy poczęstunku (pysznym i zdrowym soku owocowym) słuchały pana przewodniczącego, który opowiadał o swojej pracy i obowiązkach. Przedszkolaki dowiedziały się, jaka duża jest dzielnica Mistrzejowice, że liczy aż 56 tysięcy mieszkańców, ile osiedli wchodzi w jej skład a także, jakie zadania ma do wykonania w najbliższym czasie. Dzieci dowiedziały się, skąd się biorą pieniądze na te wszystkie prace i imprezy. A później był czas na zadawanie pytań. Emilka była ciekawa, czy Rada Dzielnicy pomaga w jakiś sposób przedszkolakom, Beatka opowiedziała o małym wypadku na dziurawym chodniku (już jest naprawiony), dzieci wspominały o przygodach związanych z zepsutymi ławkami, schodami czy dziurami w drodze, a Pan Piotr Serafin obiecał dzieciom, że wszystkie sprawy będą załatwione pozytywnie, jeśli tylko zostaną zgłoszone do Rady Dzielnicy i będą na to fundusze.

Po miłej pogawędce, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, dzieci słuchały opowiadania o Franklinie i jego przygodzie z sadzeniem drzewka. Ale to nie był koniec wizyty. Goście zostali zaproszeni do gabinetu pana przewodniczącego. To dopiero była frajda! Dzieci mogły zasiąść w fotelu przewodniczącego, posiedzieć przy jego biurku, zobaczyć ogrom dokumentów. Wszystkim bardzo podobało się bycie kimś ważnym i wszyscy chcieli posiedzieć na fotelu jak najdłużej. Dzieci były chętne nawet do przyjmowania petentów. Rośnie nam pokolenie nie bojące się wielkich wyzwań!

Potem było jeszcze oglądanie wystawy zdjęć dokumentujących działalność Rady Dzielnicy, współpracę z różnymi organizacjami i organizowane imprezy, w których niektóre dzieci brały udział i chętnie o tym opowiadały.

Zakończenie miłego spotkania uwieczniono na wspólnym zdjęciu. Było jeszcze przybijanie „piątki” z przewodniczącym Piotrem Serafinem i dzieciaki z radosnymi minami, balonami i prezentami opuściły gościnne progi Rady Dzielnicy XV. A po południu było, o czym opowiadać rodzicom i dziadkom.
 
Lucyna Trela
Naucz. Sam. Przedszkola nr 148