Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Spotkanie z Lucyną Olejniczak

W listopadzie 1983 roku, filia nr 8  Nowohuckiej Biblioteki Publicznej rozpoczęła swoją działalność w środowisku nowohuckim. Z tej okazji 6 listopada 2013 r., odbyło się spotkanie  z czytelnikami, podczas którego gościem honorowym była nowohucka pisarka Pani Lucyna Olejniczak.

Kierownik biblioteki p. Jadwiga Skoczeń, przywitała obecnych, przedstawiła gościa i opowiedziała o działalności placówki. Uwypukliła dwie formy pracy w tej filii, które wyróżniają ją w sieci bibliotek nowohuckich:

•    Dyskusyjne Kluby Książkowe ( dla dorosłych i dziecięcy),  funkcjonują od 2006 roku, pod patronatem Instytutu Książki. Dzięki nim mogliśmy gościć tak znanych pisarzy jak : Małgorzata Kalicińska, Grażyna Plebanek, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Paweł Beręsewicz, Marcin Pałasz, Grzegorz Kasdepke, Melania Kapelusz, Roksana Jędrzejewska- Wróbel i właśnie panią Lucynę Olejniczak.
•    Centrum Wiedzy o Regionie działa od 2009 roku. Zajmuje się gromadzeniem wszelkich materiałów dotyczących Nowej Huty. Tworzone są rekordy do Bibliografii Regionalnej, z której można korzystać za pośrednictwem strony internetowej Nowohuckiej Biblioteki Publicznej.

Po krótkim wprowadzeniu, gość honorowy spotkania - Pani Olejniczak, opowiedziała o swoich książkach, zarówno już wydanych, jak również tych, które są dopiero przygotowywane do druku. Autorka, opowiadając o tym, co ją inspiruje podczas pisania, uchyliła również rąbek tajemnicy o pomysłach na swoje kolejne powieści. Wśród nich znajdą się historie rozgrywające się w Nowej Hucie.