Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Seniorze, nie siedź w domu! Nowohucka Akademia Seniora

Po okresie wakacyjnego odpoczynku Nowohucka Akademia Seniora wznawia swoją działalność na rzecz seniorów z Małopolski. Od jesieni wszystkie osoby zainteresowane rozwijaniem i poszerzaniem swoich zainteresowań, pasji i umiejętności oraz poszukujące nowych i ciekawych form aktywności, będą mogły skorzystać z oferty edukacyjno – kulturalnej Akademii przygotowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. 

W roku akademickim 2013/2014, organizatorzy NAS zapraszają do udziału w wykładach (m.in. z obszaru sztuki, historii, podróży, psychologii, zdrowia, nauk ścisłych), spotkaniach z kulturą (wyjścia do instytucji kultury), wycieczkach oraz kursach: język angielski (na różnych poziomach zaawansowania), język niemiecki (poziom podstawowy i średniozaawansowany), język włoski (poziom podstawowy), zajęcia ruchowe – joga (poziom podstawowy i zaawansowany) oraz gimnastyka, a także kurs fotograficzny, rękodzieło i rysunek.  Dodatkowo w okresie od października do grudnia kursy artystyczne (rysunek i rękodzieło) dla osób 60+ odbywać się będą za symboliczną odpłatą, gdyż będą realizowane w ramach projektu Seniorzy bez granic, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. 

Nowohucka Akademia Seniora powstała w 2010 roku i do tej pory w jej szeregach znalazło się kilkaset mieszkańców Krakowa i okolicznych gmin. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta starają się, by z roku na rok oferta NAS była coraz ciekawsza i bogatsza w propozycje.

Zapisy do NAS przyjmowane będą osobiście od 2 września br. w godz. 9.00-15.00 (od poniedziałku do piątku), w biurze Akademii na os. Centrum A 6a, Kraków.  Uroczysta inauguracja roku 2013/2014 odbędzie się 7 października br. o godz. 16.00 (os. Centrum A 6a). Wykład wygłosi Stanisław Dziedzic – Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. 

Więcej informacji o ofercie, zapisach oraz wszystkie aktualności związane z NAS można znaleźć na stronie www.przyjacielenowejhuty.pl 
 
Seniorze, znajdź swój dobry czas z Nowohucką Akademią Seniora!
 
Kontakt:
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
tel. 12 644 68 10 wew. 26, 518 659 075
stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl
www.przyjacielenowejhuty.pl