Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Dzielnicowy VOLLEYBALL

Na kompleksie sportowym przy SP nr 89 na osiedlu Piastów w Krakowie odbył się   Turniej Siatkarski. W składach zespołów grały co najmniej dwie dziewczyny. Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba 18 zespołów, złożonych głównie z zawodników amatorskich, ale także mogliśmy oglądać grę kilku siatkarzy i siatkarek ligowych a także reprezentantów AZS-ów krakowskich uczelni. Obok krakowskich zespołów  pojawiła się także drużyna z Nowego Targu. Niedziela powitała nas słońcem i upalnymi temperaturami, dzięki czemu atmosfera siatkarskiego pikniku udzieliła się wszystkim zawodnikom i sympatykom Turnieju. 18 zespołów zostało podzielonych na 6 grup 3-zespołowych, rywalizujących na 3. boiskach. Po rozgrywkach grupowych wyłoniono ośmioro ćwierćfinalistów, którzy toczyli zacięte boje systemem pucharowym, aż do wielkiego finału.

Turniej nie odbył się bez przygód, warto wspomnieć, że w trakcie meczu finałowego nad boiska nadciągnęła burza i turniej został przeniesiony na halę sportową szkoły nr 89. Tam dokończono emocjonujący finał, który rozstrzygnął się w tie – breaku i rozdano nagrody dla najlepszych: imienne dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Przyznano także nagrody MVP dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju  w postaci statuetek, upominków, a także, dzięki współpracy z ambasadorem turniejów siatkówki plażowej, wręczyliśmy najlepszym zawodnikom turnieju podwójne zaproszenia na mistrzostwa świata FIVB w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach, które odbędą się w lipcu.

Turniej był udany i słowa uznania od zawodników i kibiców z pewnością zaowocują w przyszłości podobnymi imprezami na świeżym powietrzu.

Osobne słowa uznania i podziękowania należą się Radnemu Dzielnicy XV Mistrzejowice Panu Leszkowi Tytko za pomoc organizacyjną i sędziowską.

Wyniki:
1. Whatever 
2. Siatkarskiportal.pl
3. Brygada RR
4. KOKS

Miejsca 5 – 8:
Alvin i Wiewiórki
Salos Piast
Fisz Team
SW

MVP III Turnieju Wiewiórki:
Katarzyna Angielska
Dariusz Mika