Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Piraci w Mistrzejowicach

Impreza plenerowa "Majówka Mistrzejowicka" już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń dzielnicy XV. Tym razem miała ona miejsce w niedziele, 26 maja w Parku Tysiąclecia. Co ważne, było to jedno z pierwszych od wielu lat przedsięwzięć, które odbyło się właśnie w tym miejscu. Odbudowa w zeszłym roku scena "amfiteatru" w Parku Tysiąclecia pozwala na organizacje tego rodzaju wydarzeń. Jak co roku Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy  przygotowała mnóstwo atrakcji, by zapewnić mieszkańcom udaną niedzielę. Każdy, niezależnie od wieku, kto przybył do Parku Tysiąclecia w ten dzień na pewno mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło występów artystycznych, interesujących pokazów, bloku imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym oraz różnych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

"AHOJ PIRACI" - hasło tegorocznej "Majówki Mistrzejowickiej" w pełni oddawało klimat panujący w Parku Tysiąclecia tego dnia. To właśnie piraci i wszystko co z nimi związane były przewodnim motywem majówki. Prowadzący ze sceny imprezę Radosław Omiciński, który wcielił się w Kapitana Pirackiej Floty z powodzeniem zachęcał uczestników do wspólnej zabawy. A na scenie tego dnia działo się naprawdę wiele. W części artystycznej zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy - dzieci z Przedszkola nr 64 i 131 uraczyły nas śpiewem i występami tanecznymi. Podobnie było w przypadku wychowanków ze Szkół Podstawowych nr 89, 126 oraz 144. Na scenie wystąpił także zespół z Klubu Kuźnia. Tegoroczna "Majówka Mistrzejowicka" odbyła się w szczególnym dniu - Dniu Matki. Młodzi artyści z naszej dzielnicy oczywiście o tym nie zapomnieli i zaśpiewali piosenkę dla wszystkim mam. Następnie odbył się recital piosenek żeglarskich oraz wielka gra w poszukiwaniu Skarbu Piratów. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyła w tej zabawie. Skarb był na pewno wyjątkowy, gdyż zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci wyjazdu dla kolonie z Biura Turystyki Hut-Plus. Wybrano także Pirata Mistrzejowic, którą została osoba odznaczająca się według jury konkursu pirackimi talentami. Do zachodu słońca trwała zabawa, wspólne śpiewanie i tańczenie, a prowadzący Radosław Omiciński mimo nie najwyższej temperatury znakomicie rozgrzał publiczność.

Poza sceną również nie brakowało atrakcji. Przez niemal cały dzień w Parku Tysiąclecia stało Wesołe Miasteczko, które cieszyło się oczywiście największą popularnością wśród najmłodszych. Starsi uczestnicy imprezy woleli skorzystać z kiermaszu i małej gastronomii. Dla spragnionych wiedzy były także stoiska informacyjno-edukacyjne przygotowane przez przedstawicieli Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Krzeszowice i Niepołomice. Odbyły się także pokazy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 7 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz pokazy samoobrony przedstawione przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Nie mogło także zabraknąć atrakcji sportowych. Na odremontowanym w zeszłym roku boisku przy Szkole Podstawowej nr 126 odbył się Turniej Piłki Nożnej klas szóstych. Zwycięzcami okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 85 i to oni odebrali na scenie za tryumf z rozgrywkach "Puchar Przewodniczącego" oraz złote medale. A jak był sport to oczywiście nie mogła zabraknąć również zdrowia. Jak zawsze przy tego typu okazjach organizatorzy zapewnili możliwość skorzystania przez uczestników z Białego Namiotu, w którym ponad 100 osób zmierzyło poziom cukru we krwi i sprawdziło ciśnienie. Dziękujemy również Hutniczej Fundacji Ochronie Zdrowia za nieodpłatną możliwość wykonania badań na osteoporozę.

Piracka „Majówka Mistrzejowicka” była z pewnością udaną propozycją spędzenia niedzielnego popołudnia. Kto był tego dnia w Parku Tysiąclecia z pewnością nie uznał czasu za zmarnowanego. Radę Dzielnicy XV Mistrzejowice z pewnością cieszy fakt, że impreza plenerowa mogła odbyć się właśnie w tym miejscu, co pozwala na większą aktywizację mieszkańców z os. Tysiąclecia czy os. Oświecenia, której nie było przez lata. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizacje tego wydarzenia, ale przede wszystkim mieszkańcom, którzy tak licznie przybyli ze swoimi rodzinami na wspólną zabawę.