Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Pożegnanie lata w Mistrzejowicach - imprezowo i sportowo

Minęło już kilka dni od kalendarzowego końca lata. Jak, co roku Mistrzejowice pożegnały lato organizując festyn dla mieszkańców. Tym razem była to niedziela 30 września. Jesteśmy wdzięczni, że w tym dniu lato było z nami. Planty Mistrzejowickie od godzin porannych były miejscem jednej wielkiej zabawy. Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy przygotowali mnóstwo atrakcji, by zapewnić mieszkańcom udaną niedzielę. Każdy, kto nas odwiedził mógł znaleźć coś dla siebie. Począwszy od bloku imprez rekreacyjno-sportowych poprzez występy artystyczne, skończywszy na wielu innych zabawach. O atrakcyjności świadczy oryginalne podejście organizatorów, którzy postanowili, by miejscem zabawy stały się całe Planty Mistrzejowickie. I tak w części sportowej plant gdzie usytuowane są dwa boiska, trial i skate park przez cały czas odbywały się zawody sportowe, gry i zabawy zręcznościowe, nie zabrakło meczy. Przygotowane konkurencje prowadzone były przez UKS „KRAKOWIAK 85”. Wszystkie boiska oraz okoliczne trawniki do późnych godzin wieczornych stały się terenem zmagań.

Kolejnym miejscem spotkań był teren wokół sceny, na której przez cały czas coś się działo. Za całe „zamieszanie” odpowiedzialny był Radosław Omieciński, który jak zwykle oczarował widzów. Prowadzone przez niego liczne quizy, konkursy, a także zabawy skierowane były do szerokiej widowni. Od godziny piętnastej estrada okupowana była przez małych artystów. Mieszkańcy obejrzeli występy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 85 i 89. Radosny śpiew i taniec urzekły widzów, a najbardziej wspierających ich rodziców. Nie zabrakło fragmentów spektakli w wykonaniu Teatrzyku NA NIBY z MDK im. A. Bursy oraz Zespołu Teatralnego SCENY „i” nagrodzonego BRĄZOWYM CHOCHOŁEM na XXXII Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży. O godzinie szesnastej rozpoczął się pokaz grupy tanecznej „Pac Squad” Szkoły Tańca ISKRA, a następnie wystąpił Zespół Baletowy Largo z Klubu Kultury „Kuźnia”. Zakończeniem tej części programu były autorskie impresje Gosi Gatlik, Kingi Urbańczyk i Kuby Nalepy. Nie zapominamy również o wspaniałym pokazie sztuki samoobrony z elementami Ju Jutsu w wykonaniu dzieci i młodzieży Ośrodka Sztuk Walki i Samoobrony ALFA. Chętnych, którzy z zazdrością oglądali umiejętności rówieśników zapraszamy do Klubu Mirage os. Bohaterów Września 26, w którym prowadzone są zajęcia. Godzina osiemnasta była to pora, na którą oczekiwało wiele osób, ponieważ koncert swój zaprezentowała Grupa DESTON. Utwory własne oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej i tanecznej zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewu i tańca.
Część plant w bliskim sąsiedztwie sceny wypełniona była dmuchanymi zamkami i straganami. Dużą atrakcją cieszyły się ściana spinaczkowa, kula ZORBA, a także nieujarzmiony byk. Dzielnica Mistrzejowice zapewniła bezpłatne korzystanie dla wszystkich chętnych. Tuż obok swoje umiejętności w sztukach walki zaprezentowała Straż Miejska. Aresztowanie „chuliganów” zakończyło ciekawy pokaz nagrodzony gromkimi brawami. Swój czas dla przybyłych mieszkańców poświęcili również strażacy, którzy jak zwykle odwiedzili nas wozem bojowym. Wieczorem mieliśmy możliwość podziwiać załogę balonu powietrznego, która na oczach mieszkańców napełniła balon gorącym powietrzem. Jakże miłym zaskoczeniem było zaproszenie do gondoli, by doświadczyć nieskrępowanego wznoszenia. Wiele chętnych nie przegapiło tej okazji. Za wszystko dziękujemy.

Organizatorzy zadbali, by połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego przez cały czas trwania imprezy dorośli mieli możliwość odwiedzić przygotowany dla nich Biały Namiot, a także skorzystać z usług Osteobusa. Ponad 100 osób zmierzyło poziom cukru we krwi i sprawdziło sobie ciśnienie. Dziękujemy radnej Annie Trzoniec, która wraz z koleżankami prowadziła Biały Namiot. Dziękujemy również Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia za nieodpłatną możliwość wykonania badań na osteoporozę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważnym jest przeprowadzenie takich badań.

Ponadto dwa dni wcześniej na boisku szkolnym na os. Oświecenia odbyło się "Sportowe Pożegania Lata", w którym uczestniczyły dzieci w wieku szkolnym. Najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy mieli okazje wykazać się w takich konkurencjach jak ringo, rzutki, unihokej czy wielu innych. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami, a te, które osiągnęły najlepszy wynik cennymi upominkami. 

Pożegnanie Lata było udaną propozycją spędzenia niedzielnego popołudnia. Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu. Dziękujemy MDK im. A. Bursy, a przede wszystkim Pani Dorocie Rudy-Rudkowskiej, która przygotowała oprawę artystyczną i przez cały czas czuwała nad realizacją programu. Na koniec dziękujemy mieszkańcom, którzy tak licznie przybyli wraz z rodzinami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń, która dostępna jest pod tym linkiem ---> kliknij tutaj

Wiesław Zając