Rada Dzielnicy XV - Kraków Mistrzejowice
slide01 slide02 slide03 slide04
WYDARZENIA

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Pomagaj z pasją – wolontariat w Krakowie!

Chciałbyś zostać wolontariuszem, ale nie wiesz jak zacząć? Szukasz wolontariuszy do swojej instytucji/organizacji? Jesteś wolontariuszem i chciałbyś poszerzyć swoje kompetencje? Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza do współpracy w ramach nowego projektu.

Od 1 września br. realizujemy projekt „Pomagaj z pasją – wolontariat w Krakowie” współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Głównym działaniem projektu jest Punkt Pośrednictwa Wolontariatu. To miejsce, w którym osoby zainteresowane niesieniem pomocy innym uzyskają wiedzę nt. wolontariatu, jego form, podstawowych aspektów prawnych oraz otrzymają informację, w jakich organizacjach/instytucjach mogą pełnić wolontariat zgodnie ze swoimi predyspozycjami i zainteresowaniami. Przedstawiciele krakowskich instytucji i organizacji pozarządowych otrzymają wsparcie przy rekrutacji wolontariuszy i promocji ofert wolontariatu w ich placówkach.

Punkt prowadzi swoją działalność w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych - ul. Krasickiego 18, I piętro w Krakowie.

Punkt Pośrednictwa Wolontariatu
poniedziałek 13.00 – 18.00
środa 10.00 – 14.00
piątek 8.00 – 16.00

specjalistka ds. wolontariatu – Julia Chojnacka tel. 12 412 15 24, rcw@bis-krakow.pl

Osoby, które chcą uzyskać informacje nt. wolontariatu zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych „Dlaczego warto być wolontariuszem?”, podczas których omawiana jest idea, rodzaje i formy wolontariatu, miejsca, w których można pomagać oraz aspekty prawne wolontariatu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 26 września w godz. 16.00-18.15. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres rcw@bis-krakow.pl do 21 września br.

Formularz zgłoszeniowy ---> kliknij tutaj, aby pobrać

W ramach projektu odbędą się także dwa szkolenia specjalistyczne dla wolontariuszy na temat pracy z dziećmi i pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Przedstawicieli krakowskich organizacji pozarządowych i instytucji, które zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie mogą korzystać z pomocy wolontariuszy zapraszamy do udziału w szkoleniu „Aspekty prawne współpracy z wolontariuszami”, które odbędzie się w piątek 19 października br. w godz. 9.00 – 16.00 w sali szkoleniowej Fundacji BIS.  Zakres tematyczny szkolenia obejmie określenie kwalifikacji wolontariusza, ubezpieczenie wolontariuszy, zawarcie porozumienia z ochotnikami, przygotowanie wolontariusza do pracy, wycenę pracy wolontariuszy w projektach oraz akty prawne regulujące warunki i zasady współpracy z wolontariuszami.

Spotkania i szkolenia będą się odbywały w sali szkoleniowej Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych przy ul. Krasickiego 18 na I piętrze. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do udziału w spotkaniach i w szkoleniach będą zamieszczone w aktualnościach na stronie www.wolontariat.org.pl/krakow oraz www.ngo.krakow.pl.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków