Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV - "Piętnastka".
Zapraszamy do lektury!

Facebook

PolecamyProjekty uchwał na XXVIII Sesję Rady Dzielnicy

Projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XXVIII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 15 grudnia 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 186 187 188 189 190
6 grudnia 2016Komunikat

Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice informuje, że w związku z trwającym remontem w pomieszczeniach Rady Dzielnicy przy ul. Miśnieńskiej 58 w dniach od 1 do 14 grudnia br. nastąpią utrudnienia w pracy sekretariatu. Wszelkie sprawy prosimy zgłaszać wyłącznie telefonicznie ze względu na brak dostępu do poczty elektronicznej. Dyżur przewodniczącej rady Grażyny Janawy i z-cy przewodniczącej Konrada Maciejowskiego zaplanowany na dzień 1. i 8. grudnia (czwartek) br. zostaje odwołany.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Grażyna Janawa

Przewodnicząca Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice Spotkanie z Adamem Gryczyńskim

21.11. GODZ. 15.00, WYKŁAD: FOTOGRAFIA JAKO SZTUKA

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Gościem Nowohuckiej Akademii Seniora będzie wybitny, nowohucki fotograf – Adam Gryczyński, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Podczas wykładu przybliży on słuchaczom dziedzinę fotografii artystycznej. Będzie można usłyszeć o różnorodnych nurtach w fotografii artystycznej, sposobach tworzenia i pojmowania fotografii jako sztuki, o zachwytach i oburzeniu na sztukę fotografii oraz o wartościach jakie niesie w sobie fotografia. Wykład będzie nawiązywał do początków historii fotografii, oczywiście będzie bogato ilustrowany zdjęciami polskich i światowych twórców. W drugiej części spotkania zostaną zaprezentowane fotografie prelegenta spotkania – Adama Gryczyńskiego. W obszarze jego szczególnych zainteresowań znajduje się człowiek, krajobraz, ginąca architektura oraz fotografia kreacyjna, w tym opracowania komputerowe ukazujące poprzez metaforę fenomeny współczesnej egzystencji.  

Na wykład zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. 

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.Projekty uchwał na XXVII Sesję Rady Dzielnicy

Projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XXVII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 24 listopada 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 182 183 184 185
16 listopada 2016Obwieszczenie

Urząd Miasta Krakowa informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Mistrzejowice-ks. Jancarza" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją

od dnia 17 października do 16 listopada 2016 roku

w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Sarego 4, w godzinach pracy Biura.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi dla tego obszaru zostanie przeprowadzona 2 listopada 2016 roku w Urzędzie Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4, Sala Portretowa, początek o godzinie 15.