Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV - "Piętnastka". W numerze m.in. relacja z Przystanku Mistrzejowice, podsumowanie konsultacji w sprawie parku Reduta czy Turniej z okazji Święta Niepodległości. Zapraszamy do lektury!

Facebook

Polecamy


Dni Otwarte w Szkołach

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH
DLA SIEDMIOLATKÓW I CHĘTNYCH SZEŚCIOLATKÓW W MISTRZEJOWICKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Nazwa szkoły Adres szkoły Dni otwarte
Szkoła Podstawowa nr 85 os. Złotego Wieku 4 6 luty godz. 10:00
Szkoła Podstawowa nr 89 os. Piastów 34a 17 luty godz. 18:00

Szkoła Podstawowa nr 126

os. Tysiąclecia 57 17 luty godz. 17:00

Szkoła Podstawowa nr 130

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

os. Oświecenia 30 2 marca godz. 17:00
Szkoła Podstawowa nr 144 os. Bohaterów Września 13 24 luty godz. 17.30Angielski dla dzieci w NhBP

Biblioteka podpisała kolejną umowę z Przedsiębiorstwem Funmedia sp. z o.o. na bezpłatne korzystanie z serwisu FunEnglish.pl i FunJunior.pl. FunEnglish.pl to pierwszy w Polsce e-learningowy portal dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, natomiast FunJunior.pl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-5 lat. Oba kursy oparte są o metodę immersji - dziecko ma tu kontakt jedynie z językiem angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania. 


Z platformy e-lerningowej można korzystać w:
Filii nr 3, os. Kościuszkowskie 5, tel. 
Filii nr 4 Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, os. Zgody 7,
Filii nr 6, os. Na Stoku 1,
Filii nr 10, os. Dywizjonu 303 paw. 1,
Szczegółowe informacje na temat komputerowych kursów FunEnglish.pl i FunJunior.pl w Bibliotekach.Projekty uchwał na XVII Sesję Rady Dzielnicy

Projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XVII Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 28 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
19 stycznia 2016Spotkania autorskie w "Kuźni"

12 stycznia 2016 r., godz. 17.00, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków.

Literacki wtorek czytelników: „Siedemnaście lub mniej” Spotkanie z Lidią Rozmus i haiku

Spotkania z literaturą, które odbywają się od ośmiu lat w Klubie „Kuźnia” w każdy ostatni wtorek miesiąca i są okazją, by promować dobrą literaturę, by w zaciszu biblioteki rozmawiać o książkach, spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek. 

Lidia Rozmus, absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w roku 1980 wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, aby tam kontynuować swoje studia artystyczne. Obecnie mieszka w Chicago. Pracuje jako artysta grafik, jest ilustratorką książek i różnych publikacji a także dyrektorem artystycznym czasopisma „Modern Haiku”. Jest również autorką wielu artykułów oraz kilku publikacji książkowych. Swoje malarstwo, grafiki oraz wiersze prezentowała na kilkudziesięciu wystawach w Stanach Zjednoczonych, w Polsce i w Japonii. Ze sztuką japońską pani Lidia zetknęła się w czasie studiów na UJ. Potem kontynuowała swoje zainteresowania w Stanach Zjednoczonych, odwiedzając kilkakrotnie Japonię. Zapytana, co urzekło ją najpierw w japońskiej sztuce, Lidia wyjaśniła, że właściwie trudno powiedzieć czy była to poezja haiku, czy też malarstwo sumi-e. Obydwie te dziedziny są ściśle ze sobą związane i one właśnie tworzą ekspresję artystyczną haiga. 

 Wstęp wolny

 

26 stycznia 2016 r., godz. 17.00, Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14, Kraków. 

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

 Pasja według św. Hanki  Anna Janko. Wstęp wolny.

Rozmowa o książce z prezentacją fragmentów recenzji, spotkań i wywiadów z autorką, zamieszczonych na literackich portalach internetowych.

Dyskusyjny Klub Książki prowadzi Barbara Cygan.

Anna Janko (ur. 1957) -  pisarka, poetka, felietonistka i krytyk literacki.

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich pisarek, o niezwykłej sile ekspresji i wyczuciu metafory.

Pasja według św. Hanki to powieść o wielkiej miłości, która całkowicie zmienia dotychczasowe życie Hanki, czterdziestoletniej mężatki z dwójką dzieci, w kryzysie małżeńskim.

Jednak nowy związek uczuciowy, w który angażuje się bez reszty, też nie jest łatwy i ma swoją niszczycielską moc. Hanka jest postacią, która pojawiła się już w świetnym debiucie powieściowym Anny Janko "Dziewczyna z zapałkami".Obwieszczenie

Dotyczy budowy budynków mieszkalnych przy ulicy Piasta Kołodzieja

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

Obwieszczenie jest umieszczone w siedzibie Rady Dzielnicy od 4 stycznia.Przy wigilijnym stole...

W artykule relacja z wigilii zorganizowanej w Klubie "Kuźnia" oraz w MDK im. A. Bursy.124 czytań

Życzenia ŚwiąteczneSpotkanie świąteczne dla seniorów