Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV - "Piętnastka". W numerze m.in. wywiad z Radnym Miasta Krakowa, relacja z Pożegania Lata oraz sprawozdanie z przeprowadzonych remontów. Zapraszamy do lektury!

Pomoc dla Emila

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Facebook

PolecamyInformacja dla najemców lokali komunalnych

Wydział Skarbu Miasta informuje, iż z dniem 31 grudnia 2016 roku upływa termin składania wniosków o wykup lokali mieszkalnych będących własnością Gminy Miejskiej Kraków.Projekty uchwał na XXVI Sesję Rady Dzielnicy

Projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XXVI Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 27 października 2016 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 174 175 176 177 178 179 180 181
18 października 2016Bezpłatne badania w szpitalu Żeromskiego

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 40.roku życia. Profilaktyka się opłaca! Program finansowany przez Ministerstwo Zdrowia zakłada zmniejszenie  ryzyka zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90% i to w ciągu najbliższych kilku lat.

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 tys. nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny.

Ani polipy, ani rak we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie.

Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy, którzy odpowiedzą na każde pytanie. Rejestracja na badanie pod nr tel. 12 622 95 53 ( codziennie w godz. 8-15), można zarejestrować się poprzez wysłanie e-maila na adres: badania.pbp@zeromski-szpital.pl lub bezpośrednio w rejestracji szpitalnej – os. Na Skarpie 66.Apel o uchylenie kotom okienek

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości o otwarcie (uchylenie) w okresie zimowym części okienek w piwnicach lub innych pomieszczeniach gospodarczych, w sposób pozwalający wolno żyjącym kotom znaleźć schronienie przed zimnem i mrozem.Dyżur Miejskiego Rzecznika Konsumentów

Miejski Rzecznik Konsumentów w Krakowie będzie dyżurował w naszej dzielnicy w tzw. sprawach konsumenckich w dniu 13 października od godziny 14 do 15.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy mają pytania lub problemy związane z prawem konsumenckim do kontaktu z Rzecznikiem.