Wydarzenia

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć


Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV - "Piętnastka".
Zapraszamy do lektury!

Facebook

PolecamyMistrzejowicki savoir-vivre

Pięknem jest to, co samo przez się jest godne wyboru.

Arystoteles

     Jeden z wielu  mistrzejowickich poranków przebija się przez okno mego domostwa chcąc zakomunikować, iż pora zacząć dzień. Zerkając spoza dębowych futryn zauważam niecodzienną codzienność... Dwaj dostojni seniorzy czynią sobie wzajemny gest szacunku, a zarazem powitania, zdejmując swe okrycia głów by ponownie je nałożyć.

 

    Bytowanie w Mistrzejowicach utwierdza mnie w przekonaniu, iż Seniorzy są immanentnym nośnikiem niepodważalnych tradycji: smaku, klasy i wysublimowania. Jako argument niechaj posłuży mi sytuacja sprzed kilku dni, podczas której, Starszy Pan, uczynił w mym kierunku miły gest przepuszczając mnie w drzwiach i życząc, ni stąd, ni zowąd pogody ducha.

Czy  słusznym jawi się przeświadczenie o tym, iż przykładne wychowanie, jak i czerpanie wzorców ze starszyzny rezonuje bezzwrotną przeszłością, której próżno szukać w teraźniejszości ?

Zapraszamy do dyskusji !Dzień Dziadka - 22.01.2017r.

 Są ojcowie, którzy nie kochają swoich dzieci, ale nie ma dziadka, który nie uwielbiałby swojego wnuka.

V. Hugo

Nie sposób pozostać niemym na obwieszczenia kalendarza, który napomina Nas o wydarzeniu nieszablonowym, nacechowanym powagą i wdzięcznością, święcie Naszych Nestorów - Dniu Dziadka.

Marsowy pierwiastek, który niejednego młodzieńca uczynił mężczyzną, materiałem na ojca, męża czy też prawdziwego przyjaciela. Ostoja, gwarantująca bezcenną radę na troski zwane zyciem, a zarazem nieocenione spoiwo pomiędzy tym co mogę, a tym co powinienem.

Puste echo słów pobrzmiewających w deseń wdzieczności, jawi się nikłym wobec świadectwa czynów, toteż nichaj każdy dzień będzie swoistym ukłonem ku Naszym Seniorom - Kreatorom przeszłości, teraźniejszości i przyszłości...Dzień Babci - 21.01.2017r.

Wielkie uczucia są nieme.

A.A. Konar

Bytują w naszym życiu ludzie, przez duże "L", o których nie sposób zapomnieć, nie sposób również nie czynić pamfletów w dniu takim jak ten - Dniu Babci.

Drodzy Państwo, dzisiejsza data jawi się tą szczególną- swoistym postojem w pogoni zwanej życiem, szansą by ponownie rzec kocham Cię osobie, która uczyniła nasze dzieciństwo słodszym, a życie doczesne dojrzalszym.

Wszystkim Babciom pragniemy rzec to co niewyrażalne, bowiem szczerej miłości nie da się zamknąć w potoku słów...

Dziękujemy
Projekty uchwał na XXIX Sesję Rady Dzielnicy

Projekty uchwał

Przedstawiamy projekt porządku obrad oraz projekty uchwał na XXIX Sesję Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 26 stycznia 2017 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ==> link
Projekty uchwał ==> 191 192 193 194 195 196 197
17 stycznia 2017Konsultacje w sprawie zasad sprzedaży napojów alkoholowych

W dniu 7 grudnia 2016 r. Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę nr LIX/1301/16 w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków, Radami i Zarządami Dzielnic Krakowa oraz organizacjami pozarządowymi (NGO) dotyczących ustalenia dla terenu Gminy Miejskiej Kraków liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży. Konsultacje mają dotyczyć uchwały nr XXI/321/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 8 lipca 2015 r. w sprawie liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz uchwały nr LVII/1151/16 Rady Miasta Krakowa z dnia 9 listopada 2016 r. w sprawie liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych.

Prosimy o opinie i wnioski do uchwał nr XXI/321/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 8 lipca 2015r. oraz nr LVII/1151/16 Rady Miasta Krakowa z dnia 9 listopada 2016 r. (w załączeniu). Inne materiały informacyjne związane z zagadnieniem zasad sprzedaży napojów alkoholowych dostępne są pod adresem: http://www.bip.krakow.pl/?news_id=82495

Opinie i wnioski w ramach konsultacji można składać w siedzibie Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa, al. Powstania Warszawskiego 10, 31-549 Kraków, lub wysłać pocztą na adres jw.  oraz w formie elektronicznej na adres sa.umk@um.krakow.pl , w terminie od dnia 30 grudnia 2016 r. do dnia 28 lutego 2017 r.