Nasza gazetka

Kliknij na zdjęcie, aby pobrać

format pdfPrezentujemy nowy numer pisma Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice "Moja Piętnastka". W numerze m.in. Majówka Mistrzejowicka, Ukończone remonty, Dzień Dziecka, IV Żywa Lekcja Historii....

Polecamy

Facebook


W terminie od 6 października do 6 grudnia 2014 roku w Krakowie zostanie przeprowadzona powszechna akcja „Jesienny Liść”. Liście zostaną odebrane nieodpłatnie, w uprzednio dostarczonych właścicielom, specjalnych workach. Szczegóły w rozwięciu newsa.
19 września 2014Przedstawiamy projekt porządek obrad oraz projekty uchwał na XLV sesje Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice, która odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.
Projekt porządku obrad ---> link
Projekty uchwał 338 339 340 341 342 343 344 345
17 września 2014W dniach 27 września - 5 października odbędzie się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem i zasadami głosowania.
INSTRUKCJA GŁOSOWANIA  NA ZADANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO - pobierz
16 wrzesień 2014W dniu 14 września niedziela, serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Badania wykonywane będą na Plantach Mistrzejowickich podczas dzielnicowego festynu.

Hutnicza Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie – Organizacja Pożytku Publicznego w ramach prowadzonej od 20-tu lat działalności statutowej na rzecz zdrowia obecnych i byłych hutników oraz ich rodzin, a także całego środowiska nowohuckiego funduje, jak co roku, w trakcie festynu Pożegnania Lata organizowanego przez Radę i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice – bezpłatne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy. Są to badania komputerowe kośćca, wykonywane z przedramienia, które określają gęstość mineralną kości.
Badania wykonywane będą przez Specjalistów Firmy Multi Diagnostyka w nowoczesnym osteobusie. Po wykonanym badaniu wszyscy badani otrzymają wyniki wraz z pouczeniami w zakresie profilaktyki i ewentualnego dalszego postępowania.
Pamiętajmy, że Osteoporoza jest podstępną chorobą, która charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania.
W początkowej fazie choroba przebiega bezobjawowo.
Do najczęstszych późniejszych objawów należą:
bóle kończyn
ü obniżenie wzrostu,
ü bóle kręgosłupa
W ramach profilaktyki zdrowotnej - zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań przede wszystkim osoby po 40-tym roku życia!!!Zapraszamy do zapoznania się ze wrześniową ofertą Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jak zwykle przygotowano szereg atrakcji, w których każdy niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie coś dla siebie.
4 wrzesień 2013